Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • I Turniej Paintballa Elektronicznego "Złoto dla Zuchwałych"

  2011-08-31 Złoty Stok

  I Turniej Paintballa Elektronicznego "Złoto dla Zuchwałych"

  W Złotym Stoku dokładnie 17 września odbędzie się I Turniej Paintballa Elektronicznego "Złoto dla Zuchwałych". Organizatorem turnieju jest firma MILITARIA, a pomaga jej AZYMUT oraz KOPALNIA ZŁOTA

  skomentuj

 • 1 września szarpnie po kieszeni rodziców

  2011-08-30 Region

  1 września szarpnie po kieszeni rodziców

  Dokładnie za dwa dni uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimanzjalnych zasiądą z powrotem do ławek, by zainaugurować nowy rok szkolny 2011/2012. Przed nimi 10 miesięcy (z małymi przerwami) nauki. Przed rodzicami wydatki i to nie małe.

  skomentuj

 • Dożynki Wojewódzkie tym razem w Kondratowicach

  2011-08-26 Region

  Dożynki Wojewódzkie tym razem w Kondratowicach

  Rok temu Dożynki Wojewódzkie Dolnego Śląska obchodziliśmy w Kamieńcu Ząbkowickim. Tym razem zapraszamy do Kondratowic w powiecie strzelińskim. Dożynki odbędą się 4 września. Początek uroczystości o godz. 10.30.

  skomentuj

 • Obszary wiejskie w obiektywie - konkurs

  2011-08-22 Region

  Obszary wiejskie w obiektywie - konkurs

  Weź udział w konkursie fotograficznym „Europa inwestująca w obszary wiejskie w obiektywie” i wygraj cenne nagrody! Wystarczy przesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zdjęcie przedstawiające zmiany w regionie dzięki inwestycjom...

  skomentuj

 • Akcja szczepienia lisów rusza we wrześniu

  2011-08-22 Region

  Akcja szczepienia lisów rusza we wrześniu

  Zastępca Dolnośląskiego Województwa Lekarza Weterynarii we Wrocławiu w dniu 12 sierpnia 2011 r. poinformował, że w dniach od 1 września 2011 r. do 10 września 2011 r. na terenie województwa dolnośląskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów...

  skomentuj

 • W nocy rozpocznie się strajk pracowników Przewozów Regionalnych

  2011-08-16 Region

  W nocy rozpocznie się strajk pracowników Przewozów Regionalnych

  Już oficjalnie wiadomo, że dziś o północy rozpocznie się 24-godzinny strajk pracowników Przewozów Regionalnych. Pasażerowie zostali praktycznie pozostawieni sami sobie.

  skomentuj

 • Dziś romantyczna noc ze spadającymi gwiazdami w tle

  2011-08-12 Region

  Dziś romantyczna noc ze spadającymi gwiazdami w tle

  Od połowy lipca na niebie możemy zaobserwować rój meteorów zwany perseidami. Dziś jednak czekają na mieszkańców Dolnego Śląska wyjątkowe chwile.

  skomentuj

 • Podszlifuj swój angielski

  2011-08-10 Region

  Podszlifuj swój angielski

  Express-Miejski.pl od kilku tygodni współpracuje ze szkołą języków obcych EnglishForYou.pl. Dzisiaj w cyklu "Podszlifuj swój angieski" przedstawiamy kolejne rady jak skutecznie uczyć się języka obcego.

  liczba komentarzy 5

 • Gorący okres na wsi - żniwa na półmetku

  2011-08-07 Region

  Gorący okres na wsi - żniwa na półmetku

  W tym roku aura znów nie rozpieszcza rolników. Żniwa rozpoczęły się z opóźnieniem. Korzystając z kilku ostatnich ładnych dni gospodarze dopiero teraz zaczęli prace pełną parą, a w punktach skupów zaczynają się tworzyć kolejki.

  skomentuj

 • Lider Samoobrony - Andrzej Lepper nie żyje

  2011-08-05 Region

  Lider Samoobrony - Andrzej Lepper nie żyje

  Pół godziny temu rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji podał do wiadomości informację, że Andrzej Lepper, który był między innymi założycielem i przewodniczącym Samoobrony, byłym wicepremierem, byłym wicemarszałkiem Sejmu nie żyje. Miał 57 lat.

  skomentuj

 • Prawo do renty - czego spodziewać się po badaniu w ZUS

  2011-08-05 Region

  Prawo do renty - czego spodziewać się po badaniu w ZUS

  W staraniach o prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy najistotniejszym jest badanie przez lekarza orzecznika ZUS. Nie jest to jednak zwykłe badanie, jakiego na co dzień doświadczamy w naszej przychodni.

  skomentuj

 • W lasach coraz więcej coraz większych grzybów

  2011-08-05 Region

  W lasach coraz więcej coraz większych grzybów

  Po ostatnich obfitych opadach deszczu w dolnośląskich lasach pojawiły się grzyby. Na targowiskach można spotkać, już od dłuższego czasu, większą ilość pieprznika jadalnego, czyli kurki, a ostatnio i borowików oraz podgrzybków.

  skomentuj

 • Do urn wyborczych pójdziemy 9 października

  2011-08-04 Polska

  Do urn wyborczych pójdziemy 9 października

  Bronisław Komorowski podał dziś do wiadomości datę tegorocznych wyborów parlamentarnych. Do urn wyborczych pójdziemy 9 października. Głosowanie będzie trwało jeden dzień.

  skomentuj

 • Stypendia dla uczniów niepełnosprawnych

  2011-08-04 Region

  Stypendia dla uczniów niepełnosprawnych

  Samorząd Województwa Dolnośląskiego dostrzegając ogromną potrzebę wyrównywania szans edukacyjnych młodego pokolenia osób niepełnosprawnych pragnie wspierać w nowym nadchodzącym roku szkolnym, w ramach programu pod nazwą „Sprawny uczeń" - niepełnosprawnych...

  skomentuj

 • Zgłoś rodzinę do ubezpieczenia zdrowotnego

  2011-08-04 Region

  Zgłoś rodzinę do ubezpieczenia zdrowotnego

  Jesteś jedynym żywicielem rodziny? Współmałżonek i dzieci są na Twoim utrzymaniu? Pamiętaj, ze powinieneś ich zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego.

  skomentuj

 • Najciekawsza kronika Koła Gospodyń Wiejskich - konkurs

  2011-08-03 województwo dolnośląskie

  Najciekawsza kronika Koła Gospodyń Wiejskich - konkurs

  Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zapraszają do udziału w II edycji wojewódzkiego konkursu "Najciekawsza kronika Koła Gospodyń Wiejskich 2011".

  skomentuj

 • Castle Party 2011 - takich imprez więcej!

  2011-08-03 Bolków, dolnośląskie

  Castle Party 2011 - takich imprez więcej!

  Kilka dni temu zapraszaliśmy Was na naszych stronach do wizyty w Bolkowie na festiwalu muzyki gotyckiej Castle Party 2011. Pierwsza jego edycja odbyła się w roku 1994 i od początku tyle lat wydarzenie cieszy się ciągle rosnącą popularnością.

  liczba komentarzy 4

 • 109 275 osób wylosowanych do OFE

  2011-08-02 Polska

  109 275 osób wylosowanych do OFE

  109 275 osób otrzymało w drodze losowania przydział do siedmiu otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Losowanie odbyło się w siedzibie Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  skomentuj

REKLAMA