Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Nowe uprawnienie straży miejskiej

  2012-03-21 Polska

  Nowe uprawnienie straży miejskiej

  Od jutra straż miejska będzie mogła dużo więcej niż dziś pozwalają jej na to przepisy. Do tej pory tylko policja miała uprawnienia, które pozwalały jej podjechać do kierowcy i kazać zatrzymać samochód.

  liczba komentarzy 15

 • Studenci planują szturm na Wyspę Słodową

  2012-03-21 Wrocław

  Studenci planują szturm na Wyspę Słodową

  Wrocławscy studenci i uczniowie zmówili się na Facebooku, że Pierwszy Dzień Wiosny będą świętować na Wyspie Słodowej. Chętnych do celebrowania kalendarzowej wiosny jest sporo bo niemal 12 tysięcy.

  skomentuj

 • Primavera, czyli święto wiosny już dziś

  2012-03-21 Region

  Primavera, czyli święto wiosny już dziś

  Święto Jaryły, Jare Święto, Jare Gody to tylko niektóre z określeń jakimi można nazwać Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie i studenci zapewne do tej listy dopiszą Dzień Wagarowicza. Istotne jest to, że dziś oficjalnie ogłaszamy koniec zimy!

  skomentuj

 • Dolby zawita do Wrocławia

  2012-03-19 Wrocław

  Dolby zawita do Wrocławia

  We Wrocławiu powstanie oddział Dolby – giganta współczesnego rynku technologii. Siedziba przedsiębiorstwa będzie mieściła się w kompleksie Green Towers we Wrocławiu.

  skomentuj

 • Koncert Sinead O’Connor we Wrocławiu pod znakiem zapytania

  2012-03-16 Wrocław

  Koncert Sinead O’Connor we Wrocławiu pod znakiem zapytania

  Koncert irlandzkiej wokalistki zaplanowano na 19 czerwca w ramach WrocLove Fest 2012. To jedyny występ artystki w Polsce promujący jej najnowszą płytę How About I Be Me (And You Be You)? Nie wiadomo jednak czy artystka pojawi się tego dnia na Wyspie Słodowej. Temu...

  skomentuj

 • WYNIKI KONKURSU - wygraj bilety do kina

  2012-03-14 Region

  WYNIKI KONKURSU - wygraj bilety do kina

  Mamy dla Was 3 podwójne zaproszenia na dowolny seans 2D, które można wykorzystać do końca marca w kinie Cinema 3D w Kłodzku przy ul. Noworudzkiej 2.

  skomentuj

 • Marcowa waloryzacja świadczeń ZUS

  2012-03-02 Region

  Marcowa waloryzacja świadczeń ZUS

  Od 1 marca wzrośnie wysokość wszystkich świadczeń emerytalno-rentowych wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zdecydowana większość z nich zostanie podwyższona o kwotę 71 zł.

  skomentuj

 • Wygraj książkę na Dzień Kobiet - konkurs

  2012-03-01 region

  Wygraj książkę na Dzień Kobiet - konkurs

  Rozpoczynamy kolejny konkurs, w którym można wygrać ciekawą książkę. Tym razem mamy dla Was, dzięki uprzejmości samego autora, cztery książki Zbigniewa Niedźwieckiego Ravicza o dużo mówiącym tytule „Przypadki małżeńskie”.

  liczba komentarzy 3

 • Rewolucja przed ołtarzem

  2012-02-25 Region

  Rewolucja przed ołtarzem

  Wszystkie pary, które planują zawarcie związku małżeńskiego przed ołtarzem musza się przygotować na zmiany dotyczące zasad zawierania ślubu kościelnego – informuje Polskie Radio Wrocław.

  liczba komentarzy 27

 • Zapomniane zwyczaje związane z Popielcem

  2012-02-22 Region

  Zapomniane zwyczaje związane z Popielcem

  Środa Popielcowa, zwana także Popielcem rozpoczyna cykl oczekiwania na Wielkanoc. Zwyczaj posypywania głów popiołem został wprowadzony do liturgii kościoła około VIII wieku i początkowo przeznaczony był tylko dla osób publicznie odprawiających pokutę. W XI...

  skomentuj

 • Karnawałowe szaleństwo dobiegło końca

  2012-02-21 Europa

  Karnawałowe szaleństwo dobiegło końca

  Czas karnawału w naszej strefie czasowej dobiegł końca. Huczne bale i maskarady rozpoczynają się zgodnie z tradycją od święta Trzech Króli, a kończą w Środę Popielcową. Największa zabawa rozgrywa się zawsze na zakończenie karnawału, czyli w ostatni tydzień...

  liczba komentarzy 3

 • Dziś Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dodaj do „ulubionych”!

  2012-02-21 Region

  Dziś Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dodaj do „ulubionych”!

  „Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. To słynne zdanie wygłosił pięć wieków temu Mikołaj Rej z potrzeby zerwania z królującą w okresie Renesansu modą pisania po łacinie. Współcześni językoznawcy namawiają raczej do zwalczania tzw....

  skomentuj

 • Express-Miejski.pl z Asem Kłodzka 2012

  2012-02-17 Kłodzko

  Express-Miejski.pl z Asem Kłodzka 2012

  16 lutego w Muzeum Miejskim Kłodzka odbyło się uroczyste wręcznie tytułów AS Kłodzka 2012. Nagroda jest przyznawana corocznie w dowód uznania za dotychczasową działalność na rzecz rozwoju Kłodzka, za zaangażowanie w sprawy społeczne i efektywną współpracę ku...

  liczba komentarzy 2

 • Świat na wyciągnięcie ręki

  2012-02-15 Wrocław

  Świat na wyciągnięcie ręki

  Powstawał 29 miesięcy, kosztował 300 milionów złotych i będzie mógł obsłużyć nawet 3 miliony pasażerów rocznie. Nowy terminal wrocławskiego lotniska będzie teraz wizytówką całego regionu. Zwłaszcza, że otwiera przed wszystkimi zupełnie nowe możliwości...

  liczba komentarzy 1

 • Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  2018-04-19 Wrocław

  Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  Pacjenci Centrum Kardiologicznego "Pro Corde" w ramach usług objętych kontraktem NFZ będą mogli korzystać z nowoczesnego systemu informatycznego.

  skomentuj

REKLAMA


REKLAMA