Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Zgłoś rodzinę do ubezpieczenia zdrowotnego

  2011-08-04 Region

  Zgłoś rodzinę do ubezpieczenia zdrowotnego

  Jesteś jedynym żywicielem rodziny? Współmałżonek i dzieci są na Twoim utrzymaniu? Pamiętaj, ze powinieneś ich zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego.

  skomentuj

 • Stypendia dla uczniów niepełnosprawnych

  2011-08-04 Region

  Stypendia dla uczniów niepełnosprawnych

  Samorząd Województwa Dolnośląskiego dostrzegając ogromną potrzebę wyrównywania szans edukacyjnych młodego pokolenia osób niepełnosprawnych pragnie wspierać w nowym nadchodzącym roku szkolnym, w ramach programu pod nazwą „Sprawny uczeń" - niepełnosprawnych...

  skomentuj

 • Do urn wyborczych pójdziemy 9 października

  2011-08-04 Polska

  Do urn wyborczych pójdziemy 9 października

  Bronisław Komorowski podał dziś do wiadomości datę tegorocznych wyborów parlamentarnych. Do urn wyborczych pójdziemy 9 października. Głosowanie będzie trwało jeden dzień.

  skomentuj

 • Castle Party 2011 - takich imprez więcej!

  2011-08-03 Bolków, dolnośląskie

  Castle Party 2011 - takich imprez więcej!

  Kilka dni temu zapraszaliśmy Was na naszych stronach do wizyty w Bolkowie na festiwalu muzyki gotyckiej Castle Party 2011. Pierwsza jego edycja odbyła się w roku 1994 i od początku tyle lat wydarzenie cieszy się ciągle rosnącą popularnością.

  liczba komentarzy 4

 • Najciekawsza kronika Koła Gospodyń Wiejskich - konkurs

  2011-08-03 województwo dolnośląskie

  Najciekawsza kronika Koła Gospodyń Wiejskich - konkurs

  Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zapraszają do udziału w II edycji wojewódzkiego konkursu "Najciekawsza kronika Koła Gospodyń Wiejskich 2011".

  skomentuj

 • 109 275 osób wylosowanych do OFE

  2011-08-02 Polska

  109 275 osób wylosowanych do OFE

  109 275 osób otrzymało w drodze losowania przydział do siedmiu otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Losowanie odbyło się w siedzibie Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  skomentuj

 • Dziś 67. rocznica Powstania Warszawskiego

  2011-08-01 Region

  Dziś 67. rocznica Powstania Warszawskiego

  Dziś, punktualnie o godzinie 17:00, w 67. rocznicę Powstania Warszawskiego, we wszystkich powiatach kraju zawyją dziś syreny. W tej zczególnej chwili będzie można przystanąć na chwilę, by oddać hołd wszystkim walczącym o wolność.

  liczba komentarzy 5

 • ZUS - nowe zasady przedawnienia należności składkowych

  2011-07-29 Dolny Śląsk

  ZUS - nowe zasady przedawnienia należności składkowych

  Uwaga przedsiębiorcy! Od 20 lipca poszerzony został katalog przypadków wydłużających bieg terminu przedawnienia w odniesieniu do należności składkowych. Dodatkowo zaczęły obowiązywać nowe zasady dotyczące zwrotu i przedawnienia składek nienależnie opłaconych.

  skomentuj

 • Trening systemu ostrzegania i alarmowania

  2011-07-28 Region

  Trening systemu ostrzegania i alarmowania

  W związku z zarządzonym przez Wojewodę Dolnośląskiego treningiem uruchamiania systemu ostrzegania i alarmowania w województwie dolnośląskim, dnia 1 sierpnia (poniedziałek) 2011r. o godz. 17:00 na terenie powiatów Dolonego Śląska zostaną uruchomione systemy...

  skomentuj

 • Policyjne patrole na krajowej „8”

  2011-07-27 Region

  Policyjne patrole na krajowej „8”

  Dzisiaj i jutro na drodze krajowej nr 8 policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone kontrole. Niektórzy kierowcy w dalszym ciągu rozwijają nadmierne prędkości, często nie zwracając uwagi na warunki panujące na drodze. Świadczy o tym liczba ujawnionych przez...

  liczba komentarzy 2

 • Castle Party 2011 już gra!

  2011-07-21 Bolków, dolnośląskie

  Castle Party 2011 już gra!

  Już dziś (21 lipca) rusza kultowy już festiwal muzyki gotyckiej Castle Party 2011. Odbędzie się w średniowiecznym zamku w Bolkowie. To jeden z największych tego typu festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej.

  skomentuj

 • Blog Day 2011 czyli rzecz o tym jak zostać popularnym blogerem

  2011-07-20 Dolny Śląsk

  Blog Day 2011 czyli rzecz o tym jak zostać popularnym blogerem

  Rusza „Blog Day 2011” - otwarty konkurs na najciekawsze blogi Dolnoślązaków. Jury oceni zgłoszone projekty w dwóch kategoriach: „miasto i region” oraz „wakacje 2011 w obiektywie”. Laureatów poznamy 31 sierpnia.

  skomentuj

 • 2,5 mln zł na modernizację dolnośląskich wsi

  2011-07-18 Region

  2,5 mln zł na modernizację dolnośląskich wsi

  Dolnośląska wieś po raz pierwszy w swojej historii stanęła przed szansą na historyczny skok modernizacyjny. Za sprawą projektu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” zmiany już się rozpoczęły. Dzięki pieniądzom z konkursu dzieci i młodzież w Nowej Wsi Kłodzkiej...

  skomentuj

 • Angielski w wakacje – dlaczego warto?

  2011-07-14 Polska

  Angielski w wakacje – dlaczego warto?

  Patrycja Jeziorek - lektor języka angielskiego w warszawskiej szkole English For You oraz egzaminator TELC - radzi jak wykorzystać wakacje na naukę angielskiego.

  liczba komentarzy 1

 • Uważaj na "wnuczka" czy fałszywego pracownika ZUS…

  2011-07-12 Polska

  Uważaj na "wnuczka" czy fałszywego pracownika ZUS…

  Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Pod pozorem zwyczajnej okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i...

  skomentuj

 • Co czwarta osoba w kraju nie zdała matury

  2011-06-30 Region

  Co czwarta osoba w kraju nie zdała matury

  Dziś do wszystkich szkół średnich dotarły wyniki tegorocznych matur. Większość z nich dopiero dziś zacznie przygotowywać statystyki wyników dla danej placówki, ale znane już są wstępne wyniki średnie dla wszystkich maturzystów z całej Polski.

  liczba komentarzy 3

 • Krajowa ósemka pod kontrolą policji

  2011-06-29 Region

  Krajowa ósemka pod kontrolą policji

  Niektórzy kierowcy rozwijają nadmierne prędkości, często nie zwracając uwagi na warunki panujące na drodze. Dlatego mając to na uwadze Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadzi wzmożone działania na drodze krajowej nr 8 w celu...

  liczba komentarzy 8

 • Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  2018-04-19 Wrocław

  Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  Pacjenci Centrum Kardiologicznego "Pro Corde" w ramach usług objętych kontraktem NFZ będą mogli korzystać z nowoczesnego systemu informatycznego.

  skomentuj

REKLAMA