Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Dożynki Wojewódzkie tym razem w Kondratowicach

  2011-08-26 Region

  Dożynki Wojewódzkie tym razem w Kondratowicach

  Rok temu Dożynki Wojewódzkie Dolnego Śląska obchodziliśmy w Kamieńcu Ząbkowickim. Tym razem zapraszamy do Kondratowic w powiecie strzelińskim. Dożynki odbędą się 4 września. Początek uroczystości o godz. 10.30.

  skomentuj

 • Obszary wiejskie w obiektywie - konkurs

  2011-08-22 Region

  Obszary wiejskie w obiektywie - konkurs

  Weź udział w konkursie fotograficznym „Europa inwestująca w obszary wiejskie w obiektywie” i wygraj cenne nagrody! Wystarczy przesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zdjęcie przedstawiające zmiany w regionie dzięki inwestycjom...

  skomentuj

 • Akcja szczepienia lisów rusza we wrześniu

  2011-08-22 Region

  Akcja szczepienia lisów rusza we wrześniu

  Zastępca Dolnośląskiego Województwa Lekarza Weterynarii we Wrocławiu w dniu 12 sierpnia 2011 r. poinformował, że w dniach od 1 września 2011 r. do 10 września 2011 r. na terenie województwa dolnośląskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów...

  skomentuj

 • Gorący okres na wsi - żniwa na półmetku

  2011-08-07 Region

  Gorący okres na wsi - żniwa na półmetku

  W tym roku aura znów nie rozpieszcza rolników. Żniwa rozpoczęły się z opóźnieniem. Korzystając z kilku ostatnich ładnych dni gospodarze dopiero teraz zaczęli prace pełną parą, a w punktach skupów zaczynają się tworzyć kolejki.

  skomentuj

 • Lider Samoobrony - Andrzej Lepper nie żyje

  2011-08-05 Region

  Lider Samoobrony - Andrzej Lepper nie żyje

  Pół godziny temu rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji podał do wiadomości informację, że Andrzej Lepper, który był między innymi założycielem i przewodniczącym Samoobrony, byłym wicepremierem, byłym wicemarszałkiem Sejmu nie żyje. Miał 57 lat.

  skomentuj

 • Prawo do renty - czego spodziewać się po badaniu w ZUS

  2011-08-05 Region

  Prawo do renty - czego spodziewać się po badaniu w ZUS

  W staraniach o prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy najistotniejszym jest badanie przez lekarza orzecznika ZUS. Nie jest to jednak zwykłe badanie, jakiego na co dzień doświadczamy w naszej przychodni.

  skomentuj

 • W lasach coraz więcej coraz większych grzybów

  2011-08-05 Region

  W lasach coraz więcej coraz większych grzybów

  Po ostatnich obfitych opadach deszczu w dolnośląskich lasach pojawiły się grzyby. Na targowiskach można spotkać, już od dłuższego czasu, większą ilość pieprznika jadalnego, czyli kurki, a ostatnio i borowików oraz podgrzybków.

  skomentuj

 • Do urn wyborczych pójdziemy 9 października

  2011-08-04 Polska

  Do urn wyborczych pójdziemy 9 października

  Bronisław Komorowski podał dziś do wiadomości datę tegorocznych wyborów parlamentarnych. Do urn wyborczych pójdziemy 9 października. Głosowanie będzie trwało jeden dzień.

  skomentuj

 • Stypendia dla uczniów niepełnosprawnych

  2011-08-04 Region

  Stypendia dla uczniów niepełnosprawnych

  Samorząd Województwa Dolnośląskiego dostrzegając ogromną potrzebę wyrównywania szans edukacyjnych młodego pokolenia osób niepełnosprawnych pragnie wspierać w nowym nadchodzącym roku szkolnym, w ramach programu pod nazwą „Sprawny uczeń" - niepełnosprawnych...

  skomentuj

 • Zgłoś rodzinę do ubezpieczenia zdrowotnego

  2011-08-04 Region

  Zgłoś rodzinę do ubezpieczenia zdrowotnego

  Jesteś jedynym żywicielem rodziny? Współmałżonek i dzieci są na Twoim utrzymaniu? Pamiętaj, ze powinieneś ich zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego.

  skomentuj

 • Najciekawsza kronika Koła Gospodyń Wiejskich - konkurs

  2011-08-03 województwo dolnośląskie

  Najciekawsza kronika Koła Gospodyń Wiejskich - konkurs

  Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zapraszają do udziału w II edycji wojewódzkiego konkursu "Najciekawsza kronika Koła Gospodyń Wiejskich 2011".

  skomentuj

 • Castle Party 2011 - takich imprez więcej!

  2011-08-03 Bolków, dolnośląskie

  Castle Party 2011 - takich imprez więcej!

  Kilka dni temu zapraszaliśmy Was na naszych stronach do wizyty w Bolkowie na festiwalu muzyki gotyckiej Castle Party 2011. Pierwsza jego edycja odbyła się w roku 1994 i od początku tyle lat wydarzenie cieszy się ciągle rosnącą popularnością.

  liczba komentarzy 4

 • 109 275 osób wylosowanych do OFE

  2011-08-02 Polska

  109 275 osób wylosowanych do OFE

  109 275 osób otrzymało w drodze losowania przydział do siedmiu otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Losowanie odbyło się w siedzibie Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

  skomentuj

 • Dziś 67. rocznica Powstania Warszawskiego

  2011-08-01 Region

  Dziś 67. rocznica Powstania Warszawskiego

  Dziś, punktualnie o godzinie 17:00, w 67. rocznicę Powstania Warszawskiego, we wszystkich powiatach kraju zawyją dziś syreny. W tej zczególnej chwili będzie można przystanąć na chwilę, by oddać hołd wszystkim walczącym o wolność.

  liczba komentarzy 5

 • ZUS - nowe zasady przedawnienia należności składkowych

  2011-07-29 Dolny Śląsk

  ZUS - nowe zasady przedawnienia należności składkowych

  Uwaga przedsiębiorcy! Od 20 lipca poszerzony został katalog przypadków wydłużających bieg terminu przedawnienia w odniesieniu do należności składkowych. Dodatkowo zaczęły obowiązywać nowe zasady dotyczące zwrotu i przedawnienia składek nienależnie opłaconych.

  skomentuj

 • Trening systemu ostrzegania i alarmowania

  2011-07-28 Region

  Trening systemu ostrzegania i alarmowania

  W związku z zarządzonym przez Wojewodę Dolnośląskiego treningiem uruchamiania systemu ostrzegania i alarmowania w województwie dolnośląskim, dnia 1 sierpnia (poniedziałek) 2011r. o godz. 17:00 na terenie powiatów Dolonego Śląska zostaną uruchomione systemy...

  skomentuj

 • Policyjne patrole na krajowej „8”

  2011-07-27 Region

  Policyjne patrole na krajowej „8”

  Dzisiaj i jutro na drodze krajowej nr 8 policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone kontrole. Niektórzy kierowcy w dalszym ciągu rozwijają nadmierne prędkości, często nie zwracając uwagi na warunki panujące na drodze. Świadczy o tym liczba ujawnionych przez...

  liczba komentarzy 2

 • Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  2018-04-19 Wrocław

  Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  Pacjenci Centrum Kardiologicznego "Pro Corde" w ramach usług objętych kontraktem NFZ będą mogli korzystać z nowoczesnego systemu informatycznego.

  skomentuj

REKLAMA