Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Dzień Nauczyciela jest także Dniem Ucznia!

  2011-10-13 Region

  Dzień Nauczyciela jest także Dniem Ucznia!

  14 października to dzień, w którym obchodzimy święto wszystkich pracowników oświaty. Ponieważ zwyczajowo w tym dniu nie ma zajęć (a co za tym idzie – sprawdzianów, kartkówek i dociekliwych pytań), to święto mają także uczniowie.

  liczba komentarzy 12

 • Policyjna akcja „Truck” na dolnośląskich drogach

  2011-10-13 Dolny Śląsk

  Policyjna akcja „Truck” na dolnośląskich drogach

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu oraz jednostek policji województwa dolnośląskiego, dzisiaj w godz. 6.00 - 22.00 prowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Truck”.

  skomentuj

 • Zatrzymany Polak na wrocławskim lotnisku

  2011-10-13 Wrocław

  Zatrzymany Polak na wrocławskim lotnisku

  Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku we Wrocławiu 27-letniego Polaka. Mężczyzna, który na stale mieszka w Wielkiej Brytanii, chciał wylecieć do East Midlands.

  skomentuj

 • Policjanci uratowali kobietę z pożaru

  2011-10-12 Wrocław

  Policjanci uratowali kobietę z pożaru

  Tylko szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce pożaru, wyprowadzili z zadymionego mieszkania 78-letnią kobietę. Podczas akcji ratunkowej uratowany został również piesek starszej pani.

  skomentuj

 • Niszczył samochody, bo był zdenerwowany

  2011-10-11 Wrocław

  Niszczył samochody, bo był zdenerwowany

  Wrocławscy policjanci zatrzymali 16-latka podejrzanego o zniszczenie pięciu samochodów. Jak ustalili funkcjonariusze nieletni biegał i skakał po samochodach powodując straty w wysokości ok. 3.000 złotych. Jak twierdził był zdenerwowany. Za swój czyn odpowie przed...

  skomentuj

 • Ostateczne wyniki wyborów prawdopodobnie we wtorek

  2011-10-09 Polska

  Ostateczne wyniki wyborów prawdopodobnie we wtorek

  Głosowanie zakończone, ale jak podała Państwowa Komisja Wyborcza - ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych zostaną podane prawdopodobnie we wtorek. Znamy jednak wyniki sondażowe. PO jest wg nich na prowadzeniu.

  liczba komentarzy 16

 • Usiłował oszukać metodą na „wnuczka”

  2011-10-04 Wrocław

  Usiłował oszukać metodą na „wnuczka”

  Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”. Sprawca chciał wyłudzić 5 tysięcy złotych. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  skomentuj

 • Zmiany w kursowaniu autobusów MPK

  2011-10-04 Wrocław

  Zmiany w kursowaniu autobusów MPK

  Od 8 października kilka linii autobusowych MPK zmieni swoje dotychczasowe trasy. Zmiany związane są z prowadzonymi pracami remontowymi na niektórych odcinkach, przez które przebiegają trasy linii autobusowych.

  skomentuj

 • Mieszkańcy dwóch wrocławskich ulic bez wody

  2011-10-04 Wrocław

  Mieszkańcy dwóch wrocławskich ulic bez wody

  5 października, z powodu prac na sieci wodociągowej, mieszkańcy trzech wrocławskich ulic mogą liczyć się z przerwami w dostawie wody.

  skomentuj

 • Piękna, ciepła jesień dobiega końca

  2011-10-04 Dolny Śląsk

  Piękna, ciepła jesień dobiega końca

  Co prawda jesień dopiero się rozpoczęła, a jej pierwsze dni pozwoliły mieć nadzieję na wspaniałą pogodę aż do grudnia, ale prognozy nie są sprzyjające i już w tym tygodniu możemy spodziewać się nie tylko deszczu, ale i sporego spadku temperatury.

  liczba komentarzy 3

 • Wykorzystali starszego mężczyznę do wyłudzenia dekoderów

  2011-10-04 Wrocław

  Wykorzystali starszego mężczyznę do wyłudzenia dekoderów

  Na początku października wrocławscy funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie co najmniej 4 dekoderów telewizji satelitarnej.

  skomentuj

 • Policja lepsza od władz lokalnych

  2011-10-04 Dolny Śląsk

  Policja lepsza od władz lokalnych

  Z badania dotyczącego oceny instytucji publicznych, zrealizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej na początku września 2011 roku, wynika, że działania policji są lepiej oceniane, aniżeli np. władz lokalnych czy kościelnych.

  liczba komentarzy 3

 • Dziś święto wszystkich zwierzaków

  2011-10-04 Dolny Śląsk

  Dziś święto wszystkich zwierzaków

  4 października swoje święto obchodzą wszystkie zwierzątka świata - te puchate i kosmate, małe i duże, latające, pływające, chodzące oraz pełzające. Nawet te obślizgłe i przerażające.

  skomentuj

 • Zgłoś nianię do ubezpieczeń

  2011-09-18 Region

  Zgłoś nianię do ubezpieczeń

  Nianie opiekujące się dziećmi do lat 3 mogą spokojniej myśleć o swojej emeryturze. Od 1 października państwo opłaci składki na ubezpieczenia społeczne za opiekunki, które otrzymują pensję nieprzekraczającą minimalnego wynagrodzenia.

  skomentuj

 • Dolnośląski Klucz Sukcesu dla Powiatu Średzkiego

  2011-09-16 Środa Śląska

  Dolnośląski Klucz Sukcesu dla Powiatu Średzkiego

  Zaskoczenie i wielką satysfakcję wśród średzkiej delegacji można było ujrzeć na gali wręczenia jednego z najwyższych wyróżnień na Dolnym Śląsku - Dolnośląskiego Klucza Sukcesu. W kategorii – dolnośląski powiat najlepiej realizujący zadania publiczne...

  liczba komentarzy 1

REKLAMA