Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Zmiany społeczno – gospodarcze Dolnego Śląska

  2011-11-18

  Zmiany społeczno – gospodarcze Dolnego Śląska

  Wzrost przeciętnego zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw, zmniejszenie liczby zarejestrowanych bezrobotnych, wzrost przeciętnego wynagrodzenia, wzrost przychodów ze sprzedaży detalicznej, wzrost ceny mleka, pszenicy, żyta oraz wiele innych danych statystycznych za...

  liczba komentarzy 4

 • Akcja „Listopadowy weekend”

  2011-11-10

  Akcja „Listopadowy weekend”

  Narodowe Święto Niepodległości daje możliwość zorganizowania i spędzenia poza domem długiego weekendu. Dla służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oznacza to wzmożony ruch na drogach spowodowany przemieszczaniem się podróżnych do...

  skomentuj

 • Sky Tower - czy nas z niego widać?

  2011-11-10

  Sky Tower - czy nas z niego widać?

  Wczoraj mieliśmy nieocenioną przyjemność zobaczyć to co już za kilka tygodni zobaczyć będą mogli tylko nieliczni. Udaliśmy się z wizytą na budowę najwyższego budynku we Wrocławiu - kompleksu Sky Tower.

  liczba komentarzy 10

 • Status quo - ka

  2011-11-07

  Status quo - ka

  Jedna z Czytelniczek zauważyła, że ostatnio w naszym serwisie panuje pełna powaga, a treść została zdominowana przez poważne tematy. Postanowiła więc przesłać nam felieton, który rozluźni nieco atmosferę, a zarazem ukaże na pozór błahy aspekt życia zawodowego...

  liczba komentarzy 11

 • Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych

  2011-10-31

  Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych

  Kilka dni przed jutrzejszymi świętami cmentarze stają się miejscem spotkań - rodziny i znajomych. Czyszczone są pomniki, ich otoczenie, wymieniane kwiaty i stawiane znicze. Ale to nie wszystko. Prawdziwe przygotowania trwają w domu, u fryzjera i kosmetyczek.

  liczba komentarzy 6

 • Zmiana czasu z letniego na zimowy

  2011-10-26

  Zmiana czasu z letniego na zimowy

  Już w najbliższy weekend przestawimy swoje zegarki, ponieważ nastąpi zmiana z czasu letniego na zimowy.

  skomentuj

 • Odzyskali skradzione pojazdy o wartości 175 tysięcy złotych

  2011-10-24

  Odzyskali skradzione pojazdy o wartości 175 tysięcy złotych

  Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn oraz odzyskali dwa skradzione samochody i quada o łącznej wartości 175 tysięcy złotych. Sprawcy wpadli w policyjną zasadzkę, gdy do „dziupli” samochodowej przyjechali skradzionym autem. Ponadto policjanci...

  skomentuj

 • Komunikacja specjalna na Wszystkich Świętych

  2011-10-24

  Komunikacja specjalna na Wszystkich Świętych

  W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie cmentarzy przed dniem Wszystkich Świętych w dniach 22-28 października 2011 roku zostaną wprowadzone następujące zmiany w komunikacji zbiorowej.

  skomentuj

 • Narkotyki w mieszkaniu

  2011-10-19

  Narkotyki w mieszkaniu

  Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Za tego typu czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  skomentuj

 • Policjanci wyjaśnili sprawę znalezionych zwłok

  2011-10-17

  Policjanci wyjaśnili sprawę znalezionych zwłok

  Wrocławscy policjanci wyjaśnili sprawę znalezionych w Odrze rozczłonkowanych zwłok mężczyzny. Żmudne czynności doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo. Sprawcy może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  skomentuj

 • Fałszywi „wnuczkowie” wpadli na gorącym uczynku

  2011-10-14

  Fałszywi „wnuczkowie” wpadli na gorącym uczynku

  Nawet do 8 lat pozbawienia wolności, grozi kobiecie i mężczyźnie, zatrzymanym przez dolnośląskich policjantów, w związku z podejrzeniem o wyłudzanie pieniędzy od starszych osób, metodą na „wnuka”.

  skomentuj

 • Dzień Nauczyciela jest także Dniem Ucznia!

  2011-10-13

  Dzień Nauczyciela jest także Dniem Ucznia!

  14 października to dzień, w którym obchodzimy święto wszystkich pracowników oświaty. Ponieważ zwyczajowo w tym dniu nie ma zajęć (a co za tym idzie – sprawdzianów, kartkówek i dociekliwych pytań), to święto mają także uczniowie.

  liczba komentarzy 12

 • Policyjna akcja „Truck” na dolnośląskich drogach

  2011-10-13

  Policyjna akcja „Truck” na dolnośląskich drogach

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu oraz jednostek policji województwa dolnośląskiego, dzisiaj w godz. 6.00 - 22.00 prowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Truck”.

  skomentuj

 • Zatrzymany Polak na wrocławskim lotnisku

  2011-10-13

  Zatrzymany Polak na wrocławskim lotnisku

  Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku we Wrocławiu 27-letniego Polaka. Mężczyzna, który na stale mieszka w Wielkiej Brytanii, chciał wylecieć do East Midlands.

  skomentuj

 • Policjanci uratowali kobietę z pożaru

  2011-10-12

  Policjanci uratowali kobietę z pożaru

  Tylko szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce pożaru, wyprowadzili z zadymionego mieszkania 78-letnią kobietę. Podczas akcji ratunkowej uratowany został również piesek starszej pani.

  skomentuj

REKLAMA