Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Ciekawostki regionalne / TURYSTYKA

 • Czas na szus! Ruszają wyciągi

  2012-12-07

  Czas na szus! Ruszają wyciągi

  Narciarze i snowboardziści w Polsce zacierają ręce. Bynajmniej nie z zimna, choć temperatury ostatnimi dniami spadają. Amatorzy białego szaleństwa mają spore powody do radości – już w ten weekend wszystkie ośrodki zrzeszone w SudetySKI rozpoczynają sezon narciarski...

  skomentuj

 • Butelka po Fancie i niebezpieczne fiolki

  2012-12-06

  Butelka po Fancie i niebezpieczne fiolki

  Oprócz niewybuchów saperzy znajdują w ziemi mnóstwo różnych przedmiotów np. kości, bagnety i przedwojenne butelki. Zabytkową flaszkę po Fancie znalazł Przemysław Parol, dowódca patrolu rozminowania. Do dziś nie wiadomo, jakie chemikalia znaleziono w dawnej...

  skomentuj

 • Prezent od PKP - parkowanie za darmo

  2012-12-05

  Prezent od PKP - parkowanie za darmo

  Jutro (6 grudnia) z okazji Mikołajek podróżni i wrocławianie będą mogli skorzystać za darmo z parkingu podziemnego na Dworcu Głównym.

  skomentuj

 • Pałac grozi zawaleniem, a miało być tak pięknie

  2012-12-05

  Pałac grozi zawaleniem, a miało być tak pięknie

  Cztery lata temu pewien Hiszpan chciał kupić pałac w Piotrówku (okolice Jordanowa Śląskiego). W komnatach planował uruchomić fitness i jacuzzi. Na pobliskich polach miały powstać pola golfowe. Niestety promocja regionu nie udała się.

  skomentuj

 • Filcowe torby na laptopa i inne oryginały

  2012-12-04

  Filcowe torby na laptopa i inne oryginały

  Na jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu zaproszono prywatnych producentów piwa i oryginalnego salami z Włoch. Oprócz tego przedstawicieli rękodzieła m.in. menników i kowali. Z napojów powodzeniem cieszy się mocny wrocławski grzaniec.

  skomentuj

 • Wrocław przywitał Dreamlinera

  2012-12-03

  Wrocław przywitał Dreamlinera

  Setki mieszkańców Wrocławia podziwiały przylot z Warszawy Boeinga 787, zwanego Dreamlinerem. Szkoleniowy rejs ze stolicy zajął pilotowi niespełna 35 minut. W sobotę ok. godz. 10:30 najnowocześniejsza w Europie maszyna pasażerska wylądowała na wrocławskim lotnisku.

  skomentuj

 • Największa tajemnica. Ostatnia podróż po Dolnym Śląsku

  2012-12-02

  Największa tajemnica. Ostatnia podróż po Dolnym Śląsku

  3-go grudnia 2012 roku Polsat Play wyemituje ostatni odcinek pierwszej serii cyklu „Skarby III Rzeszy”. Bogusław Wołoszański zabierze w nim widzów w pożegnalną podróż po urokliwych i tajemniczych zakątkach Dolnego Śląska.

  skomentuj

 • Dziś wigilia Andrzejek

  2012-11-29

  Dziś wigilia Andrzejek

  Czeka nas wieczór wróżb i zabawy. W nocy z 29 na 30 listopada przypada wigilia świętego Andrzeja.

  skomentuj

 • Zjedz śniadanie z Dreamlinerem

  2012-11-28

  Zjedz śniadanie z Dreamlinerem

  W sobotę 1 grudnia 2012 roku na wrocławskim lotnisku wyląduje kolosalny Dreamliner, jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata. Dzięki staraniom Portu Lotniczego Wrocław mieszkańcy miasta będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się maszynie....

  skomentuj

 • Darmowe wykłady w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

  2012-11-12

  Darmowe wykłady w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

  Wolontariusze będą opowiadać ciekawostki o dziełach sztuki oraz artystach. Impreza odbędzie się 17 listopada w godzinach 12-13 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Wstęp wolny.

  liczba komentarzy 1

 • Tajemnice zamku Książ

  2012-11-05

  Tajemnice zamku Książ

  W jakim celu Hitlerowcy zmusili prawie 30 tysięcy więźniów do niewolniczej pracy w podziemiach Gór Sowich? Dlaczego słynne rakiety V2 są określane jedynie jako broń psychologiczna? W poniedziałek, 5. listopada, o godz. 21.30 zapraszamy na kolejny, szósty już odcinek...

  skomentuj

 • Modernistyczny dom marzeń powstaje pod Wrocławiem

  2012-09-28

  Modernistyczny dom marzeń powstaje pod Wrocławiem

  Projekt „Domu na wysoki kontrast” zgodnie z nazwą łączy w sobie różne rodzaje materiałów. Ruda, chropowata blacha kortenowa sąsiaduje z panoramicznymi oknami i ścianami wykończonymi idealnie gładkim, białym tynkiem.

  liczba komentarzy 2

REKLAMA