Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Ciekawostki regionalne / TURYSTYKA

 • Trzy lata temu runął hangar w Mirosławiach

  2013-01-21

  Trzy lata temu runął hangar w Mirosławiach

  Siedem lat temu na Śląsku zawaliła się hala targów katowickich. Zginęło 65 osób. W 2010 roku z powodu zalegającego na dachu śniegu runął potężny hangar w Mirosławicach koło Wrocławia. Straż pożarna przypomina właścicielom i zarządcom o konieczności...

  liczba komentarzy 1

 • Z Bielan do Monte Carlo zabytkowym autem

  2013-01-16

  Z Bielan do Monte Carlo zabytkowym autem

  Zabytkowe polskie auta oraz najlepsze wrocławskie zespoły rajdowe zaprezentują się już w najbliższą sobotę, 19 stycznia na parkingu Parku Handlowego Auchan Bielany. Z okazji XVI Historycznego Rajdu Monte Carlo, który wystartuje 26 stycznia z pięciu miast startowych,...

  skomentuj

 • Spotkanie u wrocławskich rzemieślników budowlanych

  2013-01-15

  Spotkanie u wrocławskich rzemieślników budowlanych

  Podczas spotkania noworocznego w Cechu Rzemiosł Budowlanych (CRB) przy ul. Św. Antoniego we Wrocławiu podziękowano rzemieślnikom, którzy wykonali podjazd w domu pomocy społecznej oraz podtrzymują dawne tradycje.

  skomentuj

 • 651 osób zastygło w bezruchu na Dworcu Głównym

  2012-12-17

  651 osób zastygło w bezruchu na Dworcu Głównym

  W niedzielę, 16 grudnia punktualnie o 17:15 głos z megafonów dworcowych zapowiedział wjazd niespotykanego pociągu. 651 osób zamarło w bezruchu, gdy do holu kasowego dworca „wjechał” Express Polarny prosto z bieguna północnego.

  skomentuj

 • Szpitale i magazyny dzieł sztuki w bunkrach

  2012-12-14

  Szpitale i magazyny dzieł sztuki w bunkrach

  W największych bunkrach we Wrocławiu znajdują się sklepy, magazyny i galerie sztuki. Wygląd budowli kłóci się z nowoczesną architekturą, ale nie można ich wyburzyć.

  skomentuj

 • Certyfikat za piwo i mirabelki

  2012-12-14

  Certyfikat za piwo i mirabelki

  Certyfikaty dla oryginalnych produktów spożywczych wręczono na Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego w Sobótce. W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z całego Dolnego Śląska.

  skomentuj

 • Pojazd straży pożarnej nagrodzony

  2012-12-11

  Pojazd straży pożarnej nagrodzony

  Port Lotniczy Wrocław po raz kolejny udowadnia, że jest przyjazny podróżnym. Tworzące flotę lotniskowej straży pożarnej pojazdy ratowniczo-gaśnicze, FELIX 8X8, otrzymały prestiżową nagrodę Ministra Gospodarki ,,Wzór Roku 2012”.

  skomentuj

 • Dworzec Wrocław Główny z prestiżową nagrodą

  2012-12-11

  Dworzec Wrocław Główny z prestiżową nagrodą

  Polskie Koleje Państwowe S.A. otrzymały prestiżową nagrodę Eurobuild Awards 2012 za renowację dworca Wrocław Główny. Obiekt pokonał między innymi poznański Okrąglak.

  skomentuj

 • Święta Łucja studiuje prawo we Wrocławiu

  2012-12-10

  Święta Łucja studiuje prawo we Wrocławiu

  13 grudnia w Szwecji obchodzony jest Dzień Świętej Łucji. W tym dniu organizuje się procesje młodych dziewczyn z wiankami na głowie przybranymi zapalonymi świecami. - Łucja niesie światło, a to ważne dla Szwedów, którzy z powodu zimy chorują na depresję –...

  skomentuj

REKLAMA