Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Ciekawostki regionalne / TURYSTYKA

 • Czy obchodzenie dnia kobiet jest passé?

  2013-03-08 Region

  Czy obchodzenie dnia kobiet jest passé?

  Czerwone goździki i para rajstop – tak zaczęło się świętowanie dnia Kobiet w Polsce. Święto Kobiet obchodzone na świecie już od 1910 roku, w Polsce złoty czas przeżywało w okresie PRL-u. Jak świętujemy dzisiaj i czy obchodzenie dnia Kobiet nie jest już passé?

  skomentuj

 • Stosy uranowe, czyli tajemnice Dolnego Śląska

  2013-03-04 Dolny Śląsk

  Stosy uranowe, czyli tajemnice Dolnego Śląska

  Według Bogusława Wołoszańskiego, autora m.in. „Sensacji XX wieku”, najwięcej tajemnic w Polsce znajduje się na Dolnym Śląsku. Dziennikarz rozpoczął właśnie kręcić drugą część „Skarbów III Rzeszy”, która emitowana będzie w kwietniu.

  liczba komentarzy 8

 • Pierwsza relacja ze zgrupowania Miss AWF Wrocław

  2013-03-01 Wrocław

  Pierwsza relacja ze zgrupowania Miss AWF Wrocław

  Zgrupowanie kandydatek do tytułu Miss AWF Wrocław 2013 zostało zorganizowane pod Poznaniem w największym prywatnym ośrodku szkoleniowym w Europie.

  skomentuj

 • Niebezpieczne wydziały fabryki prochu

  2013-01-22 Dolny Śląsk

  Niebezpieczne wydziały fabryki prochu

  W Fabryce Tworzyw i Farb (ZTiF) w Mąkolnie koło Złotego Stoku produkuje się proch czarny. Zakład istnieje od siedemnastego wieku. Od tego czasu zginęło w nim kilkadziesiąt osób. Chcieliśmy porozmawiać, jak wygląda produkcja i zobaczyć fabrykę, ale szef firmy nie...

  liczba komentarzy 20

 • Trzy lata temu runął hangar w Mirosławiach

  2013-01-21 Dolny Śląsk

  Trzy lata temu runął hangar w Mirosławiach

  Siedem lat temu na Śląsku zawaliła się hala targów katowickich. Zginęło 65 osób. W 2010 roku z powodu zalegającego na dachu śniegu runął potężny hangar w Mirosławicach koło Wrocławia. Straż pożarna przypomina właścicielom i zarządcom o konieczności...

  liczba komentarzy 1

 • Z Bielan do Monte Carlo zabytkowym autem

  2013-01-16 Bielany Wrocławskie

  Z Bielan do Monte Carlo zabytkowym autem

  Zabytkowe polskie auta oraz najlepsze wrocławskie zespoły rajdowe zaprezentują się już w najbliższą sobotę, 19 stycznia na parkingu Parku Handlowego Auchan Bielany. Z okazji XVI Historycznego Rajdu Monte Carlo, który wystartuje 26 stycznia z pięciu miast startowych,...

  skomentuj

 • Spotkanie u wrocławskich rzemieślników budowlanych

  2013-01-15 Wrocław

  Spotkanie u wrocławskich rzemieślników budowlanych

  Podczas spotkania noworocznego w Cechu Rzemiosł Budowlanych (CRB) przy ul. Św. Antoniego we Wrocławiu podziękowano rzemieślnikom, którzy wykonali podjazd w domu pomocy społecznej oraz podtrzymują dawne tradycje.

  skomentuj

 • Horror na slajdach znalezionych na śmietniku

  2013-01-11 Dolny Śląsk

  Horror na slajdach znalezionych na śmietniku

  Morderstwa i dramaty, które wstrząsnęły przedwojennym Dolnym Śląskiem oraz prototyp pierwszej komory gazowej na świecie znajdują się na przedwojennych zdjęciach znalezionych na śmietniku Akademii Medycznej we Wrocławiu.

  liczba komentarzy 8

 • Wielki przemarsz z Ostrowa Tumskiego na Rynek

  2013-01-05 Wrocław

  Wielki przemarsz z Ostrowa Tumskiego na Rynek

  W niedzielę 6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Symbolizuje on wędrówkę do Betlejem mędrców, aby złożyć pokłon Jezuskowi. Impreza po raz trzeci organizowana jest we Wrocławiu. Wymarsz spod katedry godz. 11.30

  skomentuj

 • Masonami nie jesteśmy, ale tajemnice mamy

  2012-12-18 Wrocław

  Masonami nie jesteśmy, ale tajemnice mamy

  We Wrocławiu działają dwa niezależne zakony Odd Fellows. Loże skupiają ludzi różnych zawodów m.in. biznesmenów, polityków, lekarzy czy rzemieślników. Zebrania i ceremoniały są objęte tajemnicą.

  skomentuj

 • 651 osób zastygło w bezruchu na Dworcu Głównym

  2012-12-17 Wrocław

  651 osób zastygło w bezruchu na Dworcu Głównym

  W niedzielę, 16 grudnia punktualnie o 17:15 głos z megafonów dworcowych zapowiedział wjazd niespotykanego pociągu. 651 osób zamarło w bezruchu, gdy do holu kasowego dworca „wjechał” Express Polarny prosto z bieguna północnego.

  skomentuj

 • Szpitale i magazyny dzieł sztuki w bunkrach

  2012-12-14 Wrocław

  Szpitale i magazyny dzieł sztuki w bunkrach

  W największych bunkrach we Wrocławiu znajdują się sklepy, magazyny i galerie sztuki. Wygląd budowli kłóci się z nowoczesną architekturą, ale nie można ich wyburzyć.

  skomentuj

 • Certyfikat za piwo i mirabelki

  2012-12-14 Sobótka

  Certyfikat za piwo i mirabelki

  Certyfikaty dla oryginalnych produktów spożywczych wręczono na Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego w Sobótce. W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z całego Dolnego Śląska.

  skomentuj

 • Pojazd straży pożarnej nagrodzony

  2012-12-11 Wrocław

  Pojazd straży pożarnej nagrodzony

  Port Lotniczy Wrocław po raz kolejny udowadnia, że jest przyjazny podróżnym. Tworzące flotę lotniskowej straży pożarnej pojazdy ratowniczo-gaśnicze, FELIX 8X8, otrzymały prestiżową nagrodę Ministra Gospodarki ,,Wzór Roku 2012”.

  skomentuj

 • Dworzec Wrocław Główny z prestiżową nagrodą

  2012-12-11 Wrocław

  Dworzec Wrocław Główny z prestiżową nagrodą

  Polskie Koleje Państwowe S.A. otrzymały prestiżową nagrodę Eurobuild Awards 2012 za renowację dworca Wrocław Główny. Obiekt pokonał między innymi poznański Okrąglak.

  skomentuj

REKLAMA