Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Ciekawostki regionalne / TURYSTYKA

 • Piknik jazzowy dla muzyka z Samych Swoich

  2013-05-14

  Piknik jazzowy dla muzyka z Samych Swoich

  Ponad 100 osób wzięło udział w pikniku charytatywnym na strzelnicy przy ulicy Wodzisławskiej we Wrocławiu. Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Odd Fellows. Pieniądze zbierano na rehabilitację klarnecisty z zespołu Sami Swoi.

  skomentuj

 • Materiały wybuchowe w rękach hobbistów

  2013-05-11

  Materiały wybuchowe w rękach hobbistów

  W całym kraju policja zatrzymała 14 pirotechników – amatorów, którzy produkowali ładunki wybuchowe. Hobbyści wymieniali się chemikaliami, rozbrajali niewybuchy i umieszczali filmy w internecie. Jeden z zatrzymanych pochodzi z Dolnego Śląska.

  liczba komentarzy 2

 • Operacje ratunkowe na poligonie

  2013-05-10

  Operacje ratunkowe na poligonie

  Na poligonie żołnierze ćwiczyli ewakuację wykorzystując śmigłowiec i udzielali pomocy rannym podczas pozorowanych działań wojennych. Zorganizowano też konferencję „Ratownictwo medyczne w systemie bezpieczeństwa państwa”.

  skomentuj

 • Osiedle domków przy bunkrze przeciwatomowym

  2013-05-03

  Osiedle domków przy bunkrze przeciwatomowym

  Karczowany jest teren wokół bunkra w miejscowości Wysoka w gminie Kobierzyce. Prywatny inwestor chce postawić tam osiedle domków jednorodzinnych. Nie wiadomo jeszcze, czy wyburzy nieczynny schron przeciwatomowy.

  liczba komentarzy 6

 • Urządzenia zagłuszały „Wolną Europę”

  2013-04-27

  Urządzenia zagłuszały „Wolną Europę”

  Za komuny w ośrodku radiowo-nadawczym w Żórawinie (powiat wrocławski) zagłuszano Radio Wolna Europa. Masztu bacznie strzegło wojsko. Istniał też zakaz podchodzenia do ogrodzenia. Zobacz jak dziś wygląda ośrodek.

  liczba komentarzy 24

 • Handel rzeczami używanymi na Dolnym Śląsku

  2013-04-17

  Handel rzeczami używanymi na Dolnym Śląsku

  Przepełnione piwnice czy zagracone poddasza powoli przechodzą do przeszłości. Jak wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska, aż 78 proc. Polaków pozbywa się nieużywanych przez siebie przedmiotów. Część z nich trafia w ręce nowych właścicieli...

  skomentuj

REKLAMA


REKLAMA