Twierdza Kościan zdobyta. Zwycięski weekend drużyn GOKiS-u

MKS Tęcza Kościan – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 24:26 fot.: Angelika Harom - em24.pl

Walczący o utrzymanie w II lidze szczypiorniści GOKiS Kąty Wrocławskie zanotowali ważne wyjazdowe zwycięstwo nad Tęczą Kościan. Natomiast III-ligowcy pokonali lidera.

Przed spotkaniem było jasne, że na cztery mecze przed końcem sezonu każdy punkt jest na wagę złota. W końcówce sytuacja klubu z Kątów Wrocławskich nieco się zaogniła, a sobotni wyjazd był pierwszym z kluczowych meczów w walce o utrzymanie.

W Kościanie duet trenerski Dyrkacz-Łukasik miał do dyspozycji 12 zawodników. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania problemem mogła się wydawać obsada pozycji obrotowego, gdyż Bartosz Serafin pod nieobecność Marcina Jaworskiego nie miał na ławce zmiennika. Początek meczu był dość wyrównany, choć po 10 minutach lekką przewagę zdobyli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie. GOKiS zdołał doprowadzić do remisu na kilka minut przed końcem i po 30 minutach na tablicy widniał wynik 13:13. Po przerwie żadna z drużyn nie potrafiła wyraźnie odskoczyć rywalom, co zwiastowało zaciętą końcówkę. Czas upływał, goście wykorzystali rzut karny, a na tablicy świetlnej wynik 24:26. W tym momencie zawodnicy gości wzorowo wypełnili polecenia trenerów, co sprawiło, że zwycięstwo zostało przeciągnięte na stronę zespołu z Kątów i to goście cieszyli się z wyniku 24:26. – Wspaniałe wejście w końcówce zanotował Sebastian Ostrówka – informuje kierownik drużyny Paweł Pilski. Natomiast najlepszym strzelcem UKS-u w tym spotkaniu był Adrian Kazimierczak (9 bramek), który 7 bramek zdobył z rzutów karnych.

W drużynie funkcjonowali wszyscy zawodnicy, bo nawet Ci, którzy nie wpisali się na listę strzelców, zrobili wspaniałą robotę w obronie. Naszym dużym plusem w tym meczu było to, że bramki zdobywało ośmiu zawodników, co świadczy o tym, że gramy zespołowo. W obronie twarda, mocna gra. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł, a do tego konsekwentna gra w ataku – komentuje trener kąckiego zespołu Alicja Łukasik. – Cieszymy się z każdej wygranej i każda wygrana to dla nas święto. Jesteśmy coraz bliżej utrzymania, ale z pokorą patrzymy na każdego przeciwnika, bo w zasadzie każdy może wygrać z każdym – dodaje.

Kolejne spotkanie zespół z Kątów Wrocławskich rozegra w niedzielę na własnej hali przeciwko ostatniemu w tabeli Orlikowi Brzeg. Start spotkania o godzinie 15.

MKS Tęcza Kościan – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 24:26 (13:13)

GOKiS: Kazimierczak (9), T. Łuczak (4), M. Łuczak (3), Malawski (3), Ostrówka (2), Serafin (2), Wilk (2), Krekora (1), Grzesiak, J. Jarząbek, Jeruszka, Niżyński

Wielką niespodziankę sprawili gracze drugiego zespołu, który podejmował lidera rozgrywek Zagłębie II Lubin. Gospodarze wygrali to spotkanie po serii rzutów karnych, a najskuteczniejszym zawodnikiem z kąckiego klubu był Konrad Andrzejewski. – Fenomenalne spotkanie zagrał Krzysiu Zubko. Konrad Andrzejewski przyzwyczaił nas do takiej gry, ale to co zrobił Krzysiek to naprawdę coś pięknego. Walczył niesamowicie, a jedna z akcji to naprawdę mistrzostwo świata, jestem pod wielkim wrażeniem. Kapitalny mecz zagrał również bramkarz, Julien Philippe i wydaje mi się, że ma szansę na debiut w niedzielnym spotkaniu pierwszego zespołu. Momentami po prostu ośmieszał zawodników Zagłębia – mówi Pilski.

UKS GOKiS II Kąty Wrocławskie – MKS Zagłębie II Lubin 28:28 (15:15) (k. 3:2)

GOKiS II: Andrzejewski (9), Tomków (5), Kowalewski (3), Mnitowski (3), Musiał (3), Zubko (3), Działoszek (1), Szatkiewicz (1), Korpacki, Philippe