Express-Miejski.pl

Wicelider poza zasięgiem. Grodków zbyt mocny dla GOKiS-u [KOMENTARZ, FOTO]

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – UKS Olimp Grodków 16:26 (8:10) fot.: Angelika Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę piłkarze ręczni UKS GOKiS Kąty Wrocławskie ulegli na własnej hali walczącemu o awans Olimpowi Grodków 16:26.

Już przed spotkaniem wiadomo było, że mecz będzie niezwykle trudny. Rywale, uskrzydleni pewnym zwycięstwem na liderującą Forzą Wrocław, wciąż marzą o awansie do pierwszej ligi. O ile jesienią zespół beniaminka z Kątów Wrocławskich był jeszcze dla rywali zagadką, tak w rundzie rewanżowej przeciwnicy wiedzą, że UKS-u nie wolno lekceważyć.

W pierwszej połowie, pomimo prowadzenia ze strony gości, kibice mogli liczyć na niespodziankę. Dobrze radzili sobie Tomasz i Michał Łuczakowie, którzy rzucili odpowiednio trzy i cztery bramki. Do przerwy to zespół z Grodkowa prowadził dwoma bramkami 10:8. Po zmianie stron gospodarze dotrzymywali tempa jedynie przez kilkanaście minut. Później coś w zespole GOKiS-u pękło, a zawodnicy chyba stracili wiarę w możliwość odwrócenia wyniku. Ostatecznie Olimp wypracował 10 punktową przewagę, która przyniosła końcowe zwycięstwo.

W przekroju całego meczu możemy być zadowoleni z obrony, wpuściliśmy mniej bramek niż Forza. Można powiedzieć, że obrona funkcjonuje, natomiast w ataku brakuje nam warunków fizycznych. Zderzyliśmy się dziś ze ścianą. Niestety nie wszystkie założenia rzutowe nam się udały, ale myślę, że naszym celem są te nadchodzące mecze. Wygraliśmy w Nowej Soli, z którą bijemy się o utrzymanie, natomiast tutaj byliśmy świadomi, że Grodków przyjeżdża w pełni zmobilizowany – mówił po spotkaniu trener Jerzy Dyrkacz.

W najbliższą sobotę kącki zespół zmierzy się we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – UKS Olimp Grodków 16:26 (8:10)

GOKiS: M. Łuczak (6), T. Łuczak (4), Krekora (3), Malawski (2), Kazimierczak (1), J. Jarząbek, Grzesiak, Jaworski, Jeruszka, Niżyński, Ostrówka, Ścigała, Wilk

 

Również porażką zakończyli swoje spotkanie III-ligowcy. Rezerwy GOKiS-u ulegli zespołowi SPR Oleśnica 19:30.

UKS GOKiS II Kąty Wrocławskie – SPR Oleśnica 19:30 (5:17)

GOKiS II: Andrzejewski (6), Mnitowski (4), Falęta (2), Kowalewski (2), Brzeziński (1), Szatkiewicz (1), Zubko (1), Protaś (1), Działoszek (1), Philippe, Kroma, Korpacki, Tomków.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA