Express-Miejski.pl

Po raz kolejny przemierzą lasy i pola, by dotrzeć do mety. Już wkrótce siódma edycja Rysia

W tym roku nocny maraton odbędzie się w nocy z 26 na 27 maja fot.: akme

Kolejna już edycja nocnego maratonu z przygodami odbędzie się w nocy z 26 na 27 maja. Tydzień później chętni pobiegną w Rysiu Rodzinnym.

W tym roku już po raz siódmy przedstawiciele służb mundurowych oraz ich sympatycy wyruszą w nocny bój na rozległych terenach wokół Kątów Wrocławskich. Ryś nie jest typowym wydarzeniem biegowym. Drużyny, w których skład wchodzi od 3 do 5 uczestników, same wyznaczają sobie trasę pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi, rozlokowanymi na dystansie o długości zbliżonej do biegu maratońskiego. Śmiałkowie zostaną poddani licznym próbom, w których przydadzą się m.in. umiejętności posługiwania się kompasem czy mapą. – Piękne okoliczności przyrody, duch zdrowej, sportowej rywalizacji, współdziałanie i wzajemne wsparcie ze strony członków drużyny sprawi, że „RYŚ” będzie jednym z bardziej zapadających w pamięć wydarzeń. Zwycięzcami imprezy będą wszyscy, którzy odważą się wystartować – zapowiadają organizatorzy, którzy podkreślają, że trasę można przebyć zarówno pieszo, jak i na rowerze.

Zgłoszenia trwają już od początku lutego do 13 maja. Szczegółowe informacje odnośnie zapisów na stronie organizatorów www.rys-nocnymaraton.pl

Ryś Rodzinny 3 czerwca

W zeszłym roku zadebiutowała rodzinna wersja Rysia. Drużyny, w skład których musiała wejść choćby jedna osoba nieletnia, rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Podobnie będzie również w tym roku. Impreza odbędzie się w niedzielę 3 czerwca. Do dyspozycji będą trzy kategorie: Pardel (6-9 lat), Żbik (10-13 lat) oraz Ryś (14-17 lat).

Zgłoszenia przyjmowane będą od 15 marca do 30 maja, zaś wpisowe wynosi 30zł od drużyny, niezależnie od ilości jej członków. Aby zapisać swój zespół należy wysłać mail na adres hala@gokis.pl, a w treści zawrzeć imiona, nazwiska, wiek i miejsce zamieszkania uczestników, nazwę drużyny i telefon kontaktowy do kapitana.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA