Express-Miejski.pl

Maximus bez szans na zwycięstwo z Opolu

Weegree AZS Politechnika Opole - Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 88:59 fot.: Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie

W niedzielę 4 marca koszykarze Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie ulegli w Opolu miejscowemu zespołowi Weegree AZS Politechnika 59:88.

Do Opola żółto-czarni pojechali bez Grzegorza Kaczmarka. Brak kluczowego zawodnika był widoczny na parkiecie. Na przestrzeni całego spotkania podopieczni trenera Jacka Kolisa tylko w trzeciej kwarcie zdołali nawiązać równorzędną walkę. Tego dnia było to jednak za mało i to gracze trenera Dominika Tomczyka sięgnęli po komplet punktów, wygrywając 88:59.

- Mecz z drużyną opolską zaczęliśmy bardzo słabo. Moi zawodnicy mówiąc kolokwialnie zostali w busie. Wyraźnie przegraliśmy walkę na tablicach. W obronie przegrywaliśmy pojedynki 1 na 1. Do tego urazu nabawił się Sebastian Beluch, co mocno skomplikowało rotację zespołu. Przy absencji Grzegorza Kaczmarka zespół stracił na jakości w ofensywie. Graliśmy na siłę. W drugiej połowie udało nam się zejść do 9 punktowej straty, głównie za sprawą Tomka Giniewskiego i Roberta Cieśli, ale to na zespół z Opola było za mało. Miejsce w szeregu pokazał nam Grzegorz Zadęcki, którego już drugi raz nie udało nam się zatrzymać. Gratuluję przeciwnikom wygranej, bo w obliczu swoich problemów kadrowych zagrali z charakterem – mówi trener Maximusa Jacek Kolis.

Ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego zostanie rozegrane już w niedzielę 11 marca. O godzinie 18 w hali widowiskowo-sportowej w Kątach Wrocławskich Maximus podejmie Rawię Rawag Rawicz.

Weegree AZS Politechnika Opole - Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 88:59 (20:10, 22:13, 18:19, 28:17)

Maximus: Giniewski (14), Cieśla (13), Zubik (12), Malinowski (8), Suprun (5), Kowalski (5), Beluch (2), Bartnicki (0), Barszcz (0), Cidyło (0), Dźwilewski (0).

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA