Express-Miejski.pl

Kolejny ciężki weekend dla strażaków – raport interwencji

Wypadek na A4 między Kostomłotami a Kątami Wrocławskimi fot.: 24wroclaw.pl

Miniony weekend przyniósł strażakom zmagania z wypadkami, pożarami i pomocą dla pogotowia ratunkowego.

2 marca o godzinie 4:32 do Stanowiska Kierowania PSP we Wrocławiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze łąki w okolicach Cesarzowic przy AOW. Na miejscu okazało się, że zdarzenie jest jednak ciekawsze. Prawdopodobnie ktoś w godzinach wczesnoporannych próbował dorobić wypalając kable, by odzyskać miedź. - Przy drodze technicznej przy AOW zostały podpalone kable oraz trawa, która znajdowała się wokół tych kabli. Paliło się około 10m2. Na palące się kable podano prąd wody, po ugaszeniu terenu miejsce zostało przekazane policji – informuje Mariusz Urbaniak z KM PSP we Wrocławiu. Na miejscu interweniowało pięciu strażaków z OSP Smolec.

Fot. OSP Smolec

Tego samego dnia w godzinach wieczornych doszło do pożaru jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Kobierzycach. Po dotarciu na miejsce okazało się, ze przyczyną zadymienia jest nieszczelny przewód kominowy.

Również tego samego dnia po godzinie 20:10 ochotnicy ze Smolca zostali zadysponowani do wypadku drogowego przy przejeździe kolejowym. Dachował tam samochód osobowy. - Kierujący samochodem osobowym marki Daewoo z niewyjaśnionych przyczyn dachował. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia policji i zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że osoba kierująca ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu i to było najprawodopodobiej przyczyną wypadku. Kierujący został zatrzymany i zostanie mu postawiony zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu, gdyż jest to przestępstwo. - wyjaśnia Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Fot. OSP Smolec

Piątek obfitował w dużą ilość zdarzeń, gdyż pięć minut od powrotu z wypadku smolczanie ponownie otrzymali dyspozycję wyjazdu, tym razem do pomocy pogotowiu ratunkowemu. Przy ulicy Akacjowej w Smolcu przytomność stracił mężczyzna, który upadając uderzył w mebel stojący w pobliżu. - Po naszym przyjeździe poszkodowany był już przytomny, w kontakcie i chodzący. Do czasu przybycia pogotowia, pomocy udzielali mu nasi ratownicy. O godzinie 22:00 zastęp w koszarach. - opisują strażacy na swoim facebookowym profilu.

Natomiast w niedzielę 4 marca osiem minut po północy strażacy ochotnicy z OSP KSRG Kobierzyce zostali zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Domasław.

8 osób poszkodowanych w wypadku na A4

W niedzielę 4 marca o godzinie 6:00 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o zderzeniu busa przewożącego osoby z autem osobowym. Do zdarzenia doszło na 135 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia pomiędzy zjazdem Kostomłoty a Kąty Wrocławskie. W wypadku poszkodowanych zostało 9 osób.

Pierwsi na miejscu zdarzenia byli zawodowcy z Kątów Wrocławskich, którzy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Kilka minut później na miejscu zdarzenia były już cztery karetki ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec LPR. Pomoc nieśli również druhowie z OSP Zachowice. Na czas prowadzonych działań autostrada w obu kierunkach była całkowicie zablokowana. - Bus do przewozu osób poruszał się lewym pasem, gdy nagle z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawy pas, którym poruszał się samochód osobowy. Oba te pojazdy po zderzeniu wylądowały w rowie. Do szpitala zostało przetransportowanych śmigłowcem LPR oraz karetkami osiem osób, przytomnych. Droga w tym miejscu była jakiś czas zablokowana. Trwają działania mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn wypadku. - informuje Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej policji.

 

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA