Express-Miejski.pl

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego pomogą podopiecznym ośrodka w Jaszkotlu

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Jaszkotlu fot.: www.wroclaw.pl

Troje studentów z Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" realizuje projekt "Jeden dzień w bajkowym świecie". 

Chcą sprawić, aby podopieczni Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaszkotlu na jeden dzień zapomnieli o codzienności, która bywa dla nich trudna.

Zwolnieni z Teorii to platforma, który pozwala młodym osobom wyjść z własną inicjatywą. Dlatego od razu, jak zobaczyłam, że trwają zapisy postanowiłam wziąć udział. Zebrałam znajomych, omówiliśmy, czym moglibyśmy się zająć i postanowiliśmy działać! Fantastyczne jest to, że realizując projekt społeczny pomagamy innym, a jednocześnie mamy możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu - mówi Marta Dembska, Kierownik projektu

W skład zespołu realizującego projekt społeczny wchodzą studentki Pedagogiki Opiekuńczej z Terapią: Marta Dembska i Ewa Czajkowska oraz Dawid Świerk student Komunikacji Wizerunkowej. Wszyscy studiują na Uniwersytecie Wrocławskim.

Projekt zostanie zrealizowany 17 marca 2018 roku, w Niepublicznym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaszkotlu.

Wybraliśmy to miejsce, ponieważ codzienność podopiecznych Ośrodka wypełniona jest rehabilitacją, terapią oraz nauką. Są to oczywiście działania niezbędne, poprawiające stan zdrowia i ogólne funkcjonowanie dzieci. Celem naszego projektu jest sprawienie, aby podopieczni choć na jeden dzień zapomnieli o codzienności, która bywa dla nich trudna i przenieśli się do magicznego, bajkowego świata - dodaje Marta Dembska

W ramach projektu studenci będą również prowadzić zbiórkę charytatywną, przy pomocy, której pragną pozyskać rzeczy obecnie potrzebne w placówce, a są to środki czystości takie jak: domestos, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżane dla dzieci, pasta do zębów.

Aby wesprzeć zbiórkę można kontaktować się poprzez e-maila: 1dzienwbajkowymswiecie@wp.pl

mpr

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA