Express-Miejski.pl

Młodzi mieszkańcy Kątów Wrocławskich z sukcesami na snowboardowych zawodach Pucharu Polski

Hania i Artur Borowiak z Kątów Wrocławskich na Pucharze Polski w snowboardzie fot.: Kamil Borowiak

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Początkiem lutego w miejscowości Czarny Greń odbyły się zawody Pucharu Polski w Snowboardzie. Wzięło w nich udział rodzeństwo z Kątów Wrocławskich Hania i Artur Borowiak.

Podczas dwudniowego turnieju uczestnicy startowali w konkurencji slopstyle i big air. Pierwsza z nich polega na wykonywaniu ewolucji na skoczniach lub przeszkodach, a zawodnik musi wykonać manewry bez upadku i pokazać jak najwięcej zaawansowanych trików. Big air to prezentacja trików po wyskoku ze specjalnie zbudowanej rampy. Głównym celem jest osiągnięcie dużej wysokości, odległości skoku oraz czystego lądowania. Dodatkowe punkty przyznawane są również za wykonanie triku podczas skoku.

12-letnia Hania Borowiak zdobyła złoty medal w kategorii Slopstyle i srebro w kategorii Big Air. Jej brat, 8-letni Artur zajął 4. Oraz 7. miejsce, będąc jednym z najmłodszych uczestników zawodów, w których konkurencja jest bardzo duża.

Hania i Artur od kilku lat są zapalonymi snowboarderami. – Hania pierwsze kroki na desce stawiała w wieku 6 lat.  Artur wskoczył na deskę w wieku niecałych 4 lat. Obydwoje są od 2 lat członkami Wrocławskiego Klubu Snowboardowego WROCSNOW, który był również organizatorem wyjazdu na Puchar Polski. Zajęcia snowboardowe trwają przez 10 miesięcy w roku, a przygotowania do sezonu zimowego polegają na ćwiczeniach w specjalnie zorganizowanej sali gdzie uczestnicy uczą się prawidłowych skoków, ewolucji i tricków na specjalnie przygotowanych przeszkodach oraz trampolinach. W okresie zimowym uczestniczą w wyjazdach snowboardowych do snowparków, głównie w Czechach – tłumaczy ojciec rodzeństwa Kamil Borowiak.

– Poza sezonem zimowym starają się uprawiać jak najwięcej różnych form sportu związanych z ogólnie pojęta deską. Hania oprócz zimowej jazdy na desce od 2 lat trenuje kitesurfingu, będąc w opinii jej trenerów jedną z najmłodszych kitesurferek w Polsce. Rodzeństwo od dwóch sezonów zdobywają również kolejne poziomy w wakeboardzie, zarówno na wakeparkach, jak i na pełnym morzu. W chwilach wolnych chętnie wspólnie poruszają sie po mieście na longnoardach, dzięki czemu mają możliwość ćwiczenia właściwej postawy i balansu na desce – dodaje Borowiak.

Obydwoje są również aktywnymi zawodnikami siatkarskiej drużyny GOKIS Kąty Wrocławskie pod okiem trenera Łukasza Krawczyka.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA