Express-Miejski.pl

Weekend z piłką ręczną w Kątach Wrocławskich. Zagrali dla Tomka

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie - Forza Wrocław 20:32 (10:17) fot.: Paweł Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę 17 lutego na kąckiej hali widowisko-sportowej rozegrano dwa spotkania piłki ręcznej, podczas których odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie Tomasza Jarząbka.

O godzinie 15 III-ligowcy zagrali przeciwko Piastowi Lwówek Śląski. Pomimo dwubramkowej przewagi do przerwy, nie udało się dowieźć korzystnego wyniku do końca spotkania. Ostatecznie to zawodnicy z Lwówka schodzili z parkietu jako zwycięzcy przy wyniku 30:33. – Największym plusem spotkania jest osiem bramek rzuconych przez Konrada Andrzejewskiego i to w dniu jego siedemnastych urodzin. Bardzo mnie to buduje – komentuje Paweł Pilski.

Trzy godziny później na parkiet wyszli II-ligowcy, którzy stanęli przed trudnym wyzwaniem, jakim był mecz z liderem, aspirującą o awans do I ligi Forzą Wrocław. UKS trzymał kontakt jedynie do 6. minuty, kiedy Adrian Kazimierczak wyrównał z rzutu karnego na 2:2. Później doświadczeni rywale systematycznie budowali przewagę, konsekwentnie wykorzystując błędy GOKiSu. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, choć gospodarze mogli zbliżyć się do lidera na cztery punkty, kiedy Sebastian Ostrówka trafiał w słupek, a sędzia nie dostrzegł obrony w polu, co powinno skutkować rzutem karnym. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 20:32, choć tak wysoka strata bramkowa nie odzwierciedla ambitnej gry UKS-u w tym spotkaniu. – Forza to dla nas drużyna z innej bajki. Widać, że wzmocnienia z I ligi sprawiły, że jest to rasowy zespół, który mocno trenuje pod kątem I ligi. Widać było, że każda nasza niedokładność, każdy błąd skutkował kontrą. Nie mieliśmy siły rażenia, żeby się przeciwstawić. Widoczna była rozbieżność celów – mówił po meczu kierownik drużyny Paweł Pilski. – Jeśli chodzi o plusy to warto wspomnieć o debiucie dwóch naszych 16-latków. Krzysztof Zubko i Damian Działoszek zdobywają zaufanie trenera, co jest bardzo pozytywne – dodaje.

W przerwie spotkania, przy wsparciu Fundacji Smolec, odbyła się licytacja i zbiórka pieniędzy na leczenie Tomasza Jarząbka. Do zdobycia były m.in. koszulki z autografami SPR Wisły Płock, Zagłębia Lubin czy Maximusa Kąty Wrocławskie, piłki z podpisami KPR Kobierzyce, SPR Pogoń Szczecin, KPR Jelenia Góra czy piłka z półfinału Mistrzostw Polski w futbolu amerykańskim z 2010 roku. Udało się uzbierać kwotę w wysokości 4638,90zł.

UKS GOKiS II Kąty Wrocławskie – MKS Piast Lwówek Śląski 30:33 (14:12)

GOKiS II: Brzeziński (10), Andrzejewski (8), Kostański (4), Szatkiewicz (4), Korpacki (2), Kowalewski (1), Tomków (1), Kalinowski, Kroma, Cymerman, Mnitowski

Zdjęcia z tego spotkania dostępne w galerii.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – KS Forza Wrocław 20:32 (10:17)

GOKiS: Kazimierczak (6), M. Łuczak (6), T. Łuczak (4), Ostrówka (3), Malawski (1), J. Jarząbek, Grzesiak, Działoszek, Jaworski, Jeruszka, Krekora, Serafin, Wilk, Zubko

Zdjęcia z tego spotkania dostępne w galerii.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA