Express-Miejski.pl

Trzy wypadki, dwie osoby poszkodowane. Raport strażaków

W ostatni weekend strażacy z gminy Kąty Wrocławskie najczęściej interweniowali przy wypadkach. fot.: OSP Pustków Żurawski

W ostatni weekend strażacy z gmin Kąty Wrocławksie i Kobierzyce najczęściej interweniowali przy wypadkach.

W sobotę 6 stycznia doszło do wypadku na drodze krajowej nr 35 w Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce). Na łuku ulicy Koreańskiej kierowca samochodu osobowego marki Volvo stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w latarnię. – Kierowca opuścił pojazd samodzielnie i nie był poszkodowany. Nasze działania polegały na odłączeniu akumulatora i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu policji – informuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP Wrocław Mariusz Urbaniak. W akcji brały udział dwie jednostki straży pożarnej, zawodowcy z Kątów Wrocławskich i ochotnicy z Gniechowic oraz policja.

Dzień później, w niedzielę doszło do dwóch wypadków. Pierwszy miał miejsce na 137 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia przed zjazdem na Katy Wrocławskie. Bus marki Renault uderzył w bariery energochłonne. Po uderzeniu pojazd obrócił się i ustawił w przeciwnym kierunku do jazdy. – Autem podróżowało dziewięć osób, osiem z nich opuściło pojazd o własnych siłach. Jedna osoba siedząca z tyłu potrzebowała profesjonalnej pomocy i została zabrana do szpitala przez pogotowie ratunkowe. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora. Policja wstrzymała ruch – informuje mł. bryg. Mariusz Urbaniak.

Około godziny 11:40 za miejscowością Pustków Żurawski w gminie Kobierzyce doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu pojawili się tamtejsi strażacy ochotnicy. Samochód marki Volkswagen T5 jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad autem i wypadł z drogi, dachował na poboczu. - Podjęta została decyzja o postawieniu samochodu z powrotem na koła z powodu wyciekania płynów eksploatacyjnych. Powstałą plamę zebraliśmy za pomocą sorbentu – informuje OSP Pustków Żurawski. Autem podróżowały dwie osoby, które odmówiły udzielenia profesjonalnej pomocy medycznej.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA