Express-Miejski.pl

WOŚP po raz szósty zagra w Kątach Wrocławskich i po raz pierwszy w Smolcu

To już 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fot.: mpr

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początek w niedzielę 14 stycznia o godzinie 14.

Wydarzenie rozpocznie się pokazami parkour. Na zgromadzonych czekają występy taneczne oraz wokalne. W międzyczasie będą odbywały się licytacje różnorodnych gadżetów. W tym roku do nabycia są m. in. kalendarz ścienny z ilustracjami Andrzeja Mleczko, zegar ścienny WOŚP, odzież z tradycyjnym czerwonym serduszkiem Orkiestry czy płyty z przystanku Woodstock.

Zwieńczeniem występów artystycznych będzie koncert Zespołu Muzyki Polskiej Mokosza, natomiast tradycyjnie o godzinie 20 Kąty Wrocławskie rozświetli „światełko do nieba”.

Organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla najmłodszych. Każdy będzie mógł wziąć udział w loterii fantowej, w której wygrywa każdy los, pomalować buzię czy wcielić się w zawodnika futbolu amerykańskiego wspólnie z lokalnym zespołem Jaguars.

- Będzie to nasza szósta edycja. W ubiegłym roku zebraliśmy 23 662,74zł. W tym roku również nie zabraknie atrakcji i liczymy na to, że zeszłoroczny wynik uda nam się poprawić – informują organizatorzy.

Smolec zagra po raz pierwszy

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zadebiutuje w Smolcu. Od godziny 14 w świetlicy wiejskiej na mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji. Ciekawie zapowiadają się fryzjerskie metamorfozy oraz wariacje malarskie pod tytułem „Twoja twarz brzmi znajomo”. Nie zabraknie również muzycznych akcentów. O 18:30 kluczowe elementy programu przeniosą się na korty tenisowe przy ulicy Śliwkowej, gdzie organizatorzy zapraszają na koncert rockowy, zabawę przy ognisku i tradycyjne „światełko do nieba”.

Celem 26. Finału WOŚP będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA