Express-Miejski.pl

Kolejny inwestor wybuduje fabrykę w gminie Kobierzyce

Zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

W Biskupicach Podgórnych zainwestuje kolejna firma z Korei Południowej. 28 listopada koncern Derkwoo Electronics otrzymał pozwolenie na realizację inwestycji.

Informację o nowej inwestycji opublikował portal Investmap.

W podwrocławskiej gminie Kobierzyce, w Biskupicach Podgórnych zainwestuje kolejna firma z Korei Południowej. 3 października koncern Derkwoo Electronics wystąpił o pozwolenie na budowę hali produkcyjno-magazynowej w tej miejscowości, a 28 listopada otrzymał pozwolenie na realizację swojej inwestycji.
Na razie inwestor nie ujawnił ile zainwestuje w nowy zakład produkcyjny oraz ile miejsc pracy zamierza utworzyć. Polski oddział Darkweoo Electronics ulokowany pod Wrocławiem będzie działał w branży automotive. Zajmować się będzie produkcją układów ABS.
Jest to już kolejny inwestor z branży komponentów i części samochodowych, który zdecydował się wybudować swoją fabrykę w gminie Kobierzyce – jednej z najbogatszych gmin w Polsce. W najbliższych tygodniach zapowiadane jest ogłoszenie dwóch-trzech kolejnych inwestycji z tej branży, które mają zostać zrealizowane na terenie tej podwrocławskiej gminy.

em / inwestmap

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA