Express-Miejski.pl

Misja Brzeg zrealizowana. GOKiS zwycięża na wyjeździe

SKS Orlik Brzeg – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 29:36 (16:18) fot.: em

W sobotę 2 grudnia w hali przy ulicy Oławskiej w Brzegu szczypiorniści z Kątów Wrocławskich pokonali miejscowy SKS Orlik 29:36.

Początek spotkania z pewnością nie był wymarzonym dla duetu trenerskiego Dyrkacz-Łukasik. Po tym, jak wynik otworzył Marcin Jaworski, do głosu doszli gospodarze, którzy prowadzili przez kolejne 17 minut. Choć goście zdołali wyrównać, to zawodnicy Orlika ponownie skuteczniej punktowali. Taki stan rzeczy trwał do samej końcówki pierwszej połowy, kiedy w ostatniej minucie po bramkach Bartosza Serafina i Tomasza Jarząbka GOKiS odzyskał panowanie nad wynikiem. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 16:18.

W drugiej części gry goście z Kątów Wrocławskich ani na chwilę nie dali gospodarzom nadziei na odwrócenie losów spotkania i pewnie dowieźli korzystny wynik do ostatniej sekundy meczu. Tym samym przy wyniku 29:36 pierwsze wyjazdowe zwycięstwo GOKiSu stało się faktem.

- Bardzo nas cieszy pierwsze zwycięstwo na obcym parkiecie, ale to nie był dla nas łatwy mecz. Początkowo daliśmy rywalom zbyt dużo swobody i graliśmy słabo w obronie, co przyniosło prowadzenie gospodarzy w pierwszych 15 minutach meczu. Z biegiem czasu graliśmy coraz lepiej i do przerwy prowadziliśmy dwoma bramkami. Druga połowa to świetna gra w obronie i popis rzutowy Tomasza Jarząbka, który zdobył w sumie 12 bramek. Wyjazdowe zwycięstwo pozwoli nam odetchnąć i spokojniej oczekiwać następnego meczu – mówi kierownik zwycięskiej drużyny Paweł Pilski.

Po tym zwycięstwie UKS GOKiS zajmuje bezpieczne 11. miejsce w tabeli i ma przed sobą jeszcze dwa domowe spotkania z Legnicą i Komprachcicami w tej rundzie.

SKS Orlik Brzeg – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 29:36 (16:18)

GOKiS: T. Jarząbek (12), G. Malawski (5), M. Jaworski (4), M. Łuczak (4), M. Jeruszka (4), A. Kazimierczak (3), B. Serafin (1), D. Patrzałek (1), S. Ostrówka (1), M. Zarych (1), J. Jarząbek, M. Krekora, M. Wilk.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA