Express-Miejski.pl

Futbol amerykański w kąckiej szkole. Czy to początek owocnej współpracy?

Futbolowe lekcje wychowania fizycznego z Jaguars Kąty Wrocławskie fot.: Jaguars Kąty Wrocławskie

21 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Futbolowe lekcje wychowania fizycznego z Jaguars”.

Przypomnijmy, że w futbolowym klubie z Kątów Wrocławskich dochodzi do sporych zmian, mających na celu rozwój zespołu. W ostatniej rozmowie trener Paweł Kaźmierczak zapowiadał chęć wyjścia do młodszych mieszkańców i przybliżenie im podstaw tego sportu. - Zaczynamy prowadzić zajęcia w szkołach, żeby poszerzyć trochę świadomość dzieciaków, że jest coś poza piłką nożną, a mianowicie futbol amerykański oraz zachęcić do przychodzenia na mecze – mówił trener.

Pierwsze zajęcia odbyły się w szkole przy ulicy Brzozowej, a uczniowie mieli okazję wzięcia udziału w treningu wraz z zawodnikami i szkoleniowcami zespołu Jaguars Kąty Wrocławskie. – W programie zajęć znalazły się podstawy futbolu amerykańskiego m. in. typowa rozgrzewka, nauka łapania piłki oraz gra w bezkontaktową odmianę tej dyscypliny – tłumaczy wiceprezes Mariusz Chwastyk.

Zarówno zarząd Jaguars, jak i dyrektor Maria Szul mają nadzieję, że to początek owocnej współpracy na linii szkoła – klub. Cykl lekcji ma być fundamentem planowanej drużyny juniorskiej Jaguars. – Nawiązana współpraca ma na celu propagowanie aktywności fizycznej poprzez futbol amerykański – dodaje Chwastyk. Ponadto klub na w planach szkolenie wuefistów oraz zaopatrzenie szkół w piłki, aby zajęcia prowadzone były częściej.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA