Express-Miejski.pl

Finał Szlachetnej Paczki coraz bliżej. Zostały cztery rodziny. Możesz zostać darczyńcą

Szlachetna Paczka fot.: sxc.hu

Finał Szlachetnej Paczki w rejonie Kątów Wrocławskich zaplanowano na 9-10 grudnia. Tegoroczną liderką jest Anna Kraczkowska. 

Na czym polega akcja?

Najpierw wolontariusze – działający lokalnie w blisko 900 rejonach Polski – docierają do biednych rodzin. Wybierają te, dla których pomoc Paczki będzie szansą na zmianę. Następnie anonimowe opisy rodzin trafiają do internetowej bazy na szlachetnapaczka.pl. W tym miejscu zaczyna się rola społeczeństwa. Każdy może wybrać rodzinę i przygotować pomoc odpowiadającą jej potrzebom. Zwykle są to produkty spożywcze, czyszczące, meble czy ubrania. Najczęściej darczyńca zaprasza do wspólnego przygotowania paczek swoich najbliższych, znajomych i współpracowników. Wsparciem w przygotowaniu pomocy jest wolontariusz.

Kiedy finał?

Finał akcji przypada na grudzień. Wówczas osoby, które staną się darczyńcami, są zobligowane do dostarczenia zebranych przedmiotów do magazynu, skąd wolontariusz przekazuje je rodzinie. Nie inaczej będzie w Kątach Wrocławskich.

Tegoroczną liderką rejonu w gminie Kąty Wrocławskie została Anna Kraczkowska. Pomaga jej 10 wolontariuszy. - Należą się tym ludziom słowa uznania. Stanęliśmy wspólnie na rzęsach, aby w tym roku ponownie ruszyć ze Szlachetną Paczką na tym terenie. Jest kilka nowych osób. Jest też stała ekipa, która rokrocznie tą paczkę organizuje. To osoby według mnie niezastąpione. Bez nich to wszystko by się nie udało, a nie wybrażam sobie Kątów Wrocławskich bez Paczki. Późno zaczęliśmy, ale za to z pełnym zaangażowaniem. Jestem bardzo dumna z całego zespołu - mówi Anna Kraczkowska.

Wolontariusze odwiedzili 73 rodziny, z czego 49 zostało włączonych do projektu.  Większość pozyskała już darczyńców. Zostały cztery.

- Nie są jeszcze widoczne w systemie, ale czekają na opublikowanie. Rodziny pochodzą z Pietrzykowic, Kątów Wrocławskich, Smolca i Milina - informuje Anna Kraczkowska.

5 grudnia lista rodzin w potrzebie zostanie zamknięta. Jednak wówczas darczyńcy mogą nie zdążyć przygotować dla nich paczek, wolontariusze będą je rozdawać bowiem w weekend 9-10 grudnia. Czasu na skompletowanie wszystkich potrzebnych przedmiotów będzie zatem niewiele.

Więcej informacji na temat akcji i możliwości włączenia się w pomoc udzieli wam Anna Kraczkowska, tel. 531 654 885.

Lista wolontariuszy, którzy pracują nad tym, aby innym było lepiej: Anna Kraczkowska, Paweł Topolski, Małgorzata Kozieł, Anna Milanowska, Przemysław Żygadło, Magda Walusiak, Małgorzata Olejnik, Marzena Ługiewicz, Anna Holaczuk, Sebastian Kotlarz, Karolina Głowiak.

akme

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA