Express-Miejski.pl

Jacek Kolis nowym szkoleniowcem Maximusa

Jacek Kolis - nowy trener Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie fot.: archiwum prywatne

Trener, który przez większość kariery związany był ze Śląskiem Wrocław, przejmuje w trudnym momencie sezonu II-ligowy zespół Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie.

Jacek Kolis jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów przez 8 lat trenował zespoły młodzieżowe wrocławskiego Śląska. Następnie był asystentem trenera drużyny juniorów Śląska oraz Kadry Dolnośląskiej. W sezonie 2012/2013 został szkoleniowcem kadry województwa. Kolejny sezon to uczestnictwo w sztabie ekstraklasowym wrocławskiego zespołu, a w ostatnich latach Kolis prowadził rocznik 2005 w wojskowym klubie. Dziś potwierdziły się informacje o podpisaniu umowy z II-ligowym Maximusem. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Jacek to młody, ale mający spore doświadczenie trener. Ma ogromną wiedzę na temat koszykówki i mam nadzieję, że przekaże ją jak najlepiej naszej drużynie. Głównym celem jest utrzymanie drugiej ligi w Kątach Wrocławskich – mówi prezes Maximusa Tomasz Giniewski.

Najbliższy sprawdzian już w najbliższą sobotę, a rywalem będzie jeden z pretendentów do awansu, zespół Weegree AZS Politechnika Opolska. - Sobotni mecz będzie bardzo ciężki. Nasz najbliższy rywal jest jednym z pretendentów do awansu do wyższej ligi. Posiada w składzie bardzo dobrych i doświadczonych zawodników. Mamy do rywala ogromny szacunek, ale nie mamy zamiaru się poddać już przed meczem. Będziemy walczyć do samego końca żeby sprawić miłą niespodziankę – dodaje prezes Giniewski.

pharom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA