Express-Miejski.pl

Zajęcia z druku i skanu 3D w szkołach? Inicjatywa w ramach Projekt Technologicznie Gotowi

Projekt Technologicznie Gotowi fot.: Fundacja Fucco

Program ma zmienić oblicze polskiego szkolnictwa i umożliwić uczniom kształcenie się w nowoczesny sposób. Szkoły z Wrocławia i okolic mogą liczyć na sprzęt i warsztaty?

Projekt Technologicznie Gotowi to program Fundacji Fucco, którego celem jest wyposażenie szkół w sprzęt do druku 3D, skanu 3D oraz przeprowadzenie warsztatów z tego zakresu. Od dawna wiadomo, że nic tak nie pobudza wyobraźni uczniów, jak zajęcia praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. - W szeregach Fundacji Fucco przeważa ilość osób młodych, które jeszcze niedawno same uczęszczały do szkół oraz posiadają tam wielu znajomych. Osoby te oraz ich znajomi jednogłośnie stwierdziły, że na lekcjach istnieje potrzeba wdrożenia nowoczesnych technologii np. druku 3D dla uatrakcyjnienia zajęć, podniesienia innowacyjności oraz rozwinięcia pasji uczniów - piszą założyciele fundacji. Dzięki programowi placówki będą w stanie kształcić inżynierów nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Na czym polega projekt?

Fundacja planuje zorganizowanie sprzętu dla 10 szkół z Wrocławia i okolic. Ponadto chcą przeprowadzić 10-godzinne warsztaty, w których mogą uczestniczyć uczniowie, nauczyciele oraz za zgodą dyrekcji również absolwenci. Program szkoleń dotyczy druku, skanowania i modelowania 3D. Aby sprzęt mógł zostać przekazany do szkół, organizatorzy akcji przygotowali zbiórkę na portalu odpalprojekt.pl. Każdy kto wesprze Projekt Technologicznie Gotowi może liczyć na ciekawe upominki, w zależności od wielkości wpłaty. By w pełni wyposażyć 10 szkół potrzebne jest 50 000 zł.

Które placówki mogą liczyć na wsparcie? - Każda osoba, która wesprze projekt dowolną kwotą ma prawo zgłoszenia jednej placówki do uczestnictwa w projekcie. Po zakończeniu zbiórki sporządzimy ankietę dla internautów, w której szkoły z największą liczbą głosów przystąpią do PTG - informują organizatorzy.

Akcje można wesprzeć na stronie zbiórki:
https://odpalprojekt.pl/projekty/pokaz/1811,projekt-technologicznie-gotowi

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA