Express-Miejski.pl

„Mamy to” – GOKiS pewnie pokonuje Tęczę Kościan [Foto]

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – MKS Tęcza Kościan 28:23 fot.: Paweł Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotnie popołudnie piłkarze ręczni UKS GOKiS Kąty Wrocławskie odnieśli drugie ligowe zwycięstwo pokonując na własnej hali Tęczę Kościan 28:23.

Od początku sezonu beniaminek z Kątów Wrocławskich zbiera cenne doświadczenie na II ligowych parkietach. Poza wyraźną przegraną przed własną publicznością w meczu ze Świebodzinem pozostałe porażki, czy to w Grodkowie czy we Wrocławiu ze Forzą, były typu „brakło naprawdę niewiele”. Pierwsza runda sezonu wchodzi w końcową fazę, a sobotni mecz z Tęczą Kościan miał zweryfikować zapowiadany przez sztab szkoleniowy progres.

Od początku spotkania GOKiS nie pozwolił gościom za zbyt wiele, cały czas odskakując rywalom na kilka punktów. Zawodnicy Tęczy często uciekali się do przewinień, z których osiem w tej części gry zakończyło się rzutami karnymi. W końcówce gościom udało się doprowadzić do remisu, a ostatnie 5 minut to gra bramka za bramkę. Na przerwę zawodnicy schodzili przy remisie 15:15.

Pierwsze piętnaście minut drugiej połowy to ponownie wyrównane spotkanie w wykonaniu obu zespołów. Mając w pamięci porażki z początkowego etapu sezonu, w których często brakowało skuteczności i opanowania w końcówce meczu, kibicom zgromadzonym w hali przy Brzozowej mocniej zabiły serca. Ostatnie 15 minut spotkania pokazało jednak, że dyscyplina w zespole znacznie się poprawiła. GOKiS rozpoczął budowanie własnej przewagi punktowej, a gra zespołu Tęczy była coraz bardziej nerwowa. Dobra gra w bramce Rafała Grzesiaka w połączeniu z dobrymi przechwytami i poprawioną skutecznością sprawiły, że UKS spokojnie wygrał swój drugi ligowy mecz 28:23.  

- Obiecywaliśmy, a jak się składa obietnicę to się jej dotrzymuje i mamy to. Dojrzewamy z każdym meczem, to doświadczenie jest bezcenne. Widać po chłopakach, że mają coraz większą pewność w wykonywaniu rzutów, podań. Współpraca wychodziła naprawdę dobrze i na tym opieramy nasze granie – mówiła po spotkaniu trener Alicja Łukasik, która podczas gry aktywnie dyrygowała zespołem.

Przed zespołem jeszcze trzy mecze w tej rundzie. Może się wydawać, że najbliższe spotkania w Brzegu z Orlikiem i domowe z Dziewiątką Legnica będą należeć do łatwiejszych. - Nastawiamy się na to jak do każdego innego meczu. Liga pokazuje, że nie ma łatwych meczów, z wszystkimi walczymy. Wydawałoby się, że może to słabsze drużyny, ale te zespoły się odbudowały, co widać po wynikach. Nie są to już zespoły z początku sezonu, ale my też nie jesteśmy – komentuje Alicja Łukasik.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – MKS Tęcza Kościan 28:23

GOKiS: A. Kazimierczak (8), M. Jaworski (4), T. Jarząbek (4), S. Ostrówka (4), M. Łuczak (3), G. Malawski (2), J. Ryba (2), D. Patrzałek (1), R. Grzesiak, J. Jarząbek, M. Krekora, T. Łuczak, M. Wilk, M. Jeruszka

Wicelider lepszy od kąckich rezerw

W spotkaniu poprzedzającym występ pierwszego zespołu, w ramach 5. kolejki III ligi zagrali zawodnicy rezerw UKS-u. Drużyna z dużą ilością młodzieżowców uległa Chrobremu II Głogów 24:32. Cieszyć może natomiast progres młodych zawodników GOKiSu, którzy zbierają cenne doświadczenie na ligowych parkietach.

UKS GOKiS II Kąty Wrocławskie – KS SPR Chrobry II Głogów 24:32 (8:14)

GOKiS II: P. Szatkiewicz (9), K. Andrzejewski (5), D. Jadas (3), D. Tomków (2), K. Zubko (2), P. Nowak (2), D. Korpacki (1), D. Kalinowski, T. Kroma, D. Działoszek, M. Cymerman

Paweł Harom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA