Express-Miejski.pl

1150 razy złamano zakaz dotyczący wyprzedzania przez ciężarówki na A4. Statystyki nie kłamią

Zakaz wyprzedzania na A4 to mżonki. fot.: em.24.pl

6 czerwca podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad poinformowano o planowanych zmianach ruchu na A4.

Od 7 czerwca 2017 roku GDDKiA przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wprowadziła stałe znaki zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe na kolejnych odcinkach, tj. pomiędzy węzłami Kostomłoty, a Gościsław na obu jezdniach oraz pomiędzy węzłami Udanin, a Budziszów na jezdni północnej.

Łączna długość ograniczeń na dolnośląskim odcinku autostrady A4, która liczy ponad 190 kilometrów, wynosi już łącznie ponad 40 kilometrów - Mimo, że przyjęte rozwiązania obowiązują już od czerwca br., to nadal niestety nie wszyscy kierowcy samochodów ciężarowych stosują się do wprowadzonych na autostradzie przepisów i rozwiązań. Do chwili obecnej dolnośląscy policjanci ruchu drogowego, prowadząc działania na rzecz bezpieczeństwa na autostradzie, ujawnili już blisko 1150 tego typu wykroczeń - informuje aspirant sztabowy Paweł Petrykowski.

Wprowadzenie zakazu miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa kierowców, zmniejszenie liczby wypadków, zminimalizowanie powstających zatorów na odcinku pomiędzy Wrocławiem, a Legnicą oraz usprawienie ruchu samochodów osobowych.

Za złamanie przepisów grozi mandat do 500 złotych oraz 5 punktów karnych a kierowcy płacą i jadą dalej.

em24.pl / mat.pras.

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA