Express-Miejski.pl

Zespół Muzyki Polskiej MOKOSZA wystąpił w Warszawie

Mokosza w Warszawie fot.: archiwum prywatne

Zespół powstał we wrześniu 2009 roku. Zagrali dziesiątki koncertów na Dolnym Śląsku i nie tylko. Mokosze tworzy 15 osób.

W dniach 11-12 listopada Zespół Muzyki Polskiej MOKOSZA występował w Warszawie. Z okazji Święta Niepodległości w sobotę 11 listopada zespół z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich wystąpił w Muzeum Wojska Polskiego. W tym uroczystym dniu nie zabrakło pieśni patriotycznych w mokoszowych aranżacjach Piotra Lerocha.

Natomiast 12 listopada MOKOSZA wystąpiła w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego podczas "Piegowatego koncertu". Zespół był gościem pani redaktor Katarzyny Stoparczyk z Programu Trzeciego Polskiego Radia i orkiestry Warsaw Camerata pod batutą Pawła Kosa - Nowickiego. Koncert zgromadził liczną publiczność, przed którą MOKOSZA zaprezentowała mini recital składający się z 4 utworów. Warszawscy melomani usłyszeli 3 pieśni z Suity "Noc Kupały" do słów Jana Kochanowskiego z Czarnolasu z muzyką Piotra Lerocha oraz melodię ludową "Czerwone jagody".

Profesjonalizm, piękne głosy, rozbudowane instrumentarium, barwne stroje i młodość zespołu w połączeniu z brawurowym wykonaniem utworów spotkały się z aplauzem nie tylko publiczności, ale także muzyków z Warsaw Cameraty.

Dwa dni spędzone w Warszawie minęły bardzo szybko. Oprócz koncertów MOKOSZANIE zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Narodowe, a niedzielne popołudnie poświęcili na poznawanie miasta. Zespół Muzyki Polskiej po raz kolejny godnie reprezentował Gminę Kąty Wrocławskie.

ph / Iwona Leroch

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA