Express-Miejski.pl

Kącki fizjoterapeuta radzi - bóle w stawie

Bóle w stawie. Zgłoś się do fizjoterapeuty fot.: Gazeta Zdrowie - Gazeta.pl

Nie ma zapewne osoby, która nigdy w życiu nie cierpiała z powodu bólu w stawie. Ból może być różnorodny. 

Ból może być spowodowany skręceniem, stłuczeniem, problemami mięśniowymi czy w końcu zmianami zwyrodnieniowymi. Dziś chciałbym się zająć tym ostatnim - prawdopodobnie najbardziej powszechnym powodem bólu w stawie i w konsekwencji najczęstszą przyczyną endoprotezoplastyki.

Do zmian zwyrodnieniowych dochodzi zazwyczaj u ludzi w podeszłym wieku (ale nie tylko), u których stan kaletek maziowych, a co za tym idzie, odżywienie chrząstki w stawie jest mocno zaburzone. Dochodzi wtedy do ograniczenia ruchomości, zmiany wzorca ruchu,  a w konsekwencji do pogłębienia patologicznych zmian.

Często ból stawu jest mylnie interpretowany nawet przez lekarzy ortopedów – np. jako ból „odkręgosłupowy” .  Czasami pacjenci pojawiają się u mnie w gabinecie z bólem kolana i otwierają szeroko oczy, gdy po pracy ze stawem biodrowym, a nie kolanowym ból się zmniejsza. Problem ze stawem biodrowym często manifestuje się bólem kolana!

Jeśli cierpisz z powodu bólu w stawie – zajrzyj do gabinetu osteopaty, bądź fizjoterapeuty. Dzięki temu pozbędziesz się bólu szybciej i bez zażywania tabletek – Twój farmaceuta będzie smutny, za to Ty zdrowszy i szczęśliwy.

Kamil Dąbrowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA