Express-Miejski.pl

Strażacy-ochotnicy usuwali skutki orkanu

Interwencja OSP KSRG Gniechowice na drodze krajowej nr 35 fot.: OSP KSRG Gniechowice

W weekend nad Dolnym Śląskiej szalał orkan Grzegorz. Konsekwencją silnych wiatrów były wzmożone interwencje jednostek OSP z gminy Kąty Wrocławskie. 

W Smolcu miejscowa jednostka OSP została zadysponowana do pochylonego w kierunku budynku mieszkalnego drzewa przy ulicy Górnej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że 12-metrowe drzewo zostało częściowo wyrwane z korzeniami. Przy wsparciu wrocławskich strażaków zagrożenie zostało usunięte.

Ochotnicy z Gniechowic zabezpieczali uszkodzony dach w miejscowości Żerniki Małe w gminie Kobierzyce. Zniszczone na skutek silnych podmuchów dachówki zostały usunięte, a dach zabezpieczono folią, by uniknąć zalania powierzchni mieszkalnej. Jednostka interweniowała także dwukrotnie przy powalonych na drogę drzewach. Pierwsza akcja dotyczyła drogi krajowej nr 35 pomiędzy Małuszowem a Gniechowicami, zaś druga trasy między Kryształowicami i Siedlakowicami. W obu przypadkach zalegające na jezdni drzewa zostały usunięte.

W Kamionnej interweniowali ochotnicy z Zachowic, którzy zabezpieczali zerwaną linię energetyczną nad rzeką Bystrzycą. W niedzielne popołudnie usuwali również powalone drzewo w miejscowości Czerńczyce. W godzinach porannych OSP Zachowice zadysponowano do Maniowa Małego w gminie Mietków, gdzie z powodu braku prądu przestały działać urządzenia podtrzymujące życie. Użyty został agregat prądotwórczy.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA