Express-Miejski.pl

Szlachetna Paczka - finał też w Smolcu

Już niedługo finał Szlachetnej Paczki fot.: sxc.hu

Trwa kolejna edycja Szlachetnej Paczki - ogólnopolskiego projektu pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. 

Na czym polega akcja?

Najpierw wolontariusze – działający lokalnie w blisko 900 rejonach Polski – docierają do biednych rodzin. Wybierają te, dla których pomoc Paczki będzie szansą na zmianę. Następnie anonimowe opisy rodzin trafiają do internetowej bazy na szlachetnapaczka.pl. W tym miejscu zaczyna się rola społeczeństwa. Każdy może wybrać rodzinę i przygotować pomoc odpowiadającą jej potrzebom. Zwykle są to produkty spożywcze, czyszczące, meble czy ubrania. Najczęściej darczyńca zaprasza do wspólnego przygotowania paczek swoich najbliższych, znajomych i współpracowników. Wsparciem w przygotowaniu pomocy jest wolontariusz.

Kiedy finał?

Finał akcji przypada na grudzień. Wówczas osoby, które staną się darczyńcami, są zobligowane do dostarczenia zebranych przedmiotów do magazynu, skąd wolontariusz przekazuje je rodzinie. Nie inaczej będzie w Smolcu. W tym roku finał zaplanowano na 9-10 grudnia. Tegoroczną liderką rejonu w gminie Kąty Wrocławskie została Anna Kraczkowska. - Tak dużego przedsięwzięcia nie da się zorganizować w pojedynkę. Potrzebujemy Waszej pomocy. Chcemy nieść mądrą pomoc tym osobom i rodzinom, które nie ze swojej winy znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Paczka ma być dla nich impulsem do dokonania pozytywnej zmiany w swoim życiu oraz sygnałem, że nie są sami. Osoby chętne do współpracy zachęcamy do zarejestrowania się na stronie: www.superw.pl/zostan-wolontariuszem-paczki/.
Informacji udziela również Sebastian Kotlarz pod numerem telefonu 798 609 792 lub pod adresem e-mail: sebastiank32@gmail.com

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA