Express-Miejski.pl

Piłka ręczna wraca do Kątów Wrocławskich. Pierwszy mecz już jutro

Sobota 23.09.2017 UKS GOKiS Kąty Wrocławskie - SSRIR Start Konin fot.: ph - em24.pl

Jutro, 23 września UKS GOKiS zainauguruje sezon II ligi przed własną publicznością. Podopieczni Jerzego Dyrkacza zagrają ze Startem Konin. Nie zabraknie niespodzianek.

Pierwsze spotkanie kąckich szczypiornistów w drugiej lidze rozpocznie się o godzinie 17 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Brzozowej 4 w Kątach Wrocławskich. Sprawdziliśmy jak zespół przygotował się do sezonu.

Nowe twarze w zespole

Klub z Kątów Wrocławskich dokonał wzmocnień zarówno w ekipie zawodniczej jak i w sztabie trenerskim. W nowym sezonie trenera Jerzego Dyrkacza wspierać będzie Alicja Łukasik. Jako zawodniczka występowała w mocnych klubach tj. AZS AWF Wrocław, KPR Kobierzyce czy KPR Jelenia Góra. W roli trenerki można było ją zobaczyć właśnie w klubie z Jeleniej Góry czy w reprezentacji Polski w piłce plażowej kobiet, która występowała nie tak dawno na The World Games 2017. Jak sama twierdzi zmiana kobiecej piłki ręcznej na męską nie stanowi dla niej żadnego problemu. Kolejną nowa twarzą w sztabie UKS-u jest Mariusz Hubal, który został fizjoterapeutą klubu. Wiedzę medyczną łączy z doświadczeniem z parkietu, ponieważ jako zawodnik reprezentował takie kluby jak Moto-Jelcz Oława czy Śląsk Wrocław.

Kadrę zawodniczą wzmocnili Michał Łuczak z MKS Wieluń, Paweł Płatek z AKS Politechniki Wrocław i Przemysław Niemiec z Forza Wrocław. Po dłuższej przerwie w grze wrócili również Paweł Brzeziński, Piotr Kostański, Maciej Krekora, Dawid Patrzałek, Bartosz Serafin i Daniel Tomków.

Szansa dla juniorów

Sportowy awans, a także coraz szersze grono juniorów pukających do drzwi seniorskiej piłki ręcznej niemalże wymusiło decyzję o powołaniu do życia drugiej drużyny, która rozpocznie zmagania w III lidze, a więc ponownie będzie zmagać się z drużynami z Oleśnicy, Wrocławia czy Środy Śląskiej. - Wymyśliliśmy taki układ, że w II lidze będą grać najlepsi, natomiast w III lidze wystawiamy drużynę rezerw, w której ogrywać się będą głównie młodzi zawodnicy. Zdajemy sobie sprawę, że nie będziemy tam drużyną wiodącą, lecz chodzi nam przede wszystkim o nabieranie doświadczenia. Oczywiście, jeśli któryś z zawodników z tego zaplecza zacznie się wybijać będzie możliwość przesunięcia go do drużyny II ligowej w trakcie sezonu. Będzie to motywacja dla młodszych zawodników, że pokazując się z dobrej strony mają szansę aspirować do pierwszego zespołu. Liczę na to, że z czasem naszych wychowanków będzie coraz więcej – tłumaczy kierownik drużyny Paweł Pilski. Sezon III ligi rozpoczyna się w drugiej połowie października.

Z przygotowaniem hali zdążyli na ostatni dzwonek

W okresie wakacyjnym przeprowadzano remont parkietu w hali widowiskowo-sportowej. Podłoga była wielokrotnie lakierowana i pomimo, że prace zakończyły się z końcem sierpnia obiekt oddano do użytku dopiero 18 września. Dla klubu oznaczało to nic innego jak tułaczkę po sąsiednich halach w trakcie przygotowań do sezonu. Zespół Jerzego Dyrkacza trenował w Kobierzycach, we Wrocławiu na hali Akademii Wychowania Fizycznego czy nawet w Świdnicy.

Szykuje się prawdziwe show

Podczas pierwszego spotkania poza sportowymi emocjami nie zabraknie niespodzianek dla fanów, którzy zdecydują się przyjść sobotni mecz. – Gośćmi specjalnymi będą Sebastian Wątroba, Roksana Roguś oraz drużyna szturmowa występująca w serialach W11, Komisariat czy Supresja. Przed meczem będzie prezentowany zwiastun serialu Supresja, który będzie można oglądać w niedalekiej przyszłości – mówi Paweł Pilski. Fani będą mogli zrobić sobie zdjęcie z aktorami, porozmawiać i wziąć autografy. – Dodatkowo na kibiców czekają konkursy z nagrodami – dodaje. 

ph

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA