Express-Miejski.pl

Policyjny nalot na osiem miejscowości w powiecie wrocławskim

Antyterroryści zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 40 lat orazi 38-letnią kobietę fot.: policja

Funkcjonariusze przechwycili 1,5 tony nielegalnego tytoniu i pół kilograma narkotyków. Policja nie informuje w jakich miejscowościach przeprowadzono przeszukania.

Podejrzani wpadli, gdy przewozili część krajanki tytoniowej, przygotowanej do sprzedaży. Uszczuplenie podatku na szkodę skarbu państwa szacuje się na około milion zł. Prowadząc działania policjanci przeszukali osiem miejscowości na terenie powiatu wrocławskiego. Były to głównie prywatne posesje oraz wynajmowane przez grupę magazyny.

- Na tym etapie śledztwa nie możemy powiedzieć, o jakie miejscowości chodzi. Zostanie to ujawnione w dalszej części śledztwa. Łącznie zatrzymano trzy osoby – mówi Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.

Antyterroryści zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 40 lat i 38-letnią kobietę. Zabezpieczono ponad 1,5 tony tytoniu, pół kilograma marihuany i kokainy, a także telefony komórkowe, karty telefoniczne, komputery i elektroniczne nośniki informacji.

Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw skarbowych i narkotykowych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono gotówkę oraz samochód ciężarowy, należące do podejrzanych.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA