Express-Miejski.pl

Rusza modernizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej

Modernizacja szlaku jest przedsięwzięciem kluczowym i dotyczy niemal 700 kilometrów odcinka fot.: bom

Burmistrz Siechnic Milan Ušák pyta firmy z terenu gminy, czy są zainteresowane wykorzystaniem transportu wodnego.

Zarząd Morskich Portów Szczecina i Świnoujścia wysłał do gmin, przez które przepływa Odra informację, że przygotowane jest projekt modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. Chodzi o odcinki Kanału Śląskiego, budowa połączeń Koźle-Ostrawa i połączenia z tzw. drogą górnej Wisły.

- Burmistrz Siechnic zwraca się z prośbą do wszystkich podmiotów gospodarczych prowadzących działalność na terenie gminy Siechnice, zainteresowanych wykorzystaniem transportu wodnego śródlądowego w celu własnego rozwoju, o udzielenie informacji o chęci współpracy – informuje pracownik Urzędu Miejskiego w Siechnicach.

Odrzańska Droga Wodna to szlak żeglugowy mający swój początek przy ujściu rzeki Opawy do Odry, a kończący się na 854,3 km przy ujściu do Zalewu Szczecińskiego. Modernizacja szlaku jest przedsięwzięciem kluczowym i dotyczy niemal 700 kilometrów odcinka żeglugowego biegnącego m.in. przez Wrocław. Podstawowym celem jest przywrócenie i rozwój transportu wodnego towarowego z wykorzystaniem portów rzecznych na Odrze.

Urząd Miejski w Siechnicach prosi właścicieli firm o udzielenie odpowiedzi w formie telefonicznej lub elektronicznej do dnia 20 września pod numerem 71 786 09 62 lub adres poczty internetowej kkliszczak@umsiechnice.pl.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA