Express-Miejski.pl

Osiedlowy piknik z meczami, spektaklem i koncertem gospel

Piknik odbył się na boiskach i w hali przy ulicy Bzowej fot.: fb/mieszkańcy

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Swoje umiejętności pokazała Akademia Piłkarska Jedenastka. Wieczorem w hali sportowej odbył się spektakl „Kot w butach”. Wystąpił też Kątecki Chór Gospel.

Imprezę zorganizowano na boisku przy ulicy Brzozowej i w hali widowiskowo-sportowej. Swoje umiejętności zaprezentowali młodzi piłkarze. O godzinie 10 rozpoczęli „Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej”. Każda drużyna miała swoją nazwę: Anglia, Brazylia, Francja, Hiszpania i Niemcy. W połowie rozgrywek przeprowadzono konkurs rzutów karnych, który wygrał Szymon Kapsa.
 
- W turnieju tym wszyscy byli zwycięzcami. Każdy zawodnik za udział w meczu otrzymał pamiątkowy „złoty medal”. Po zakończonych Mini Mistrzostwach wszyscy mogli skorzystać z poczęstunku w postaci kiełbasek i napojów. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Maluchy przez kilka godzin bawili się na zjeżdżalni, dmuchanym zamku i grali w piłkarzyki – relacjonuje Kamil Ratajczyk, zastępca przewodniczącego zarządu osiedla.

Po godzinie 13 rozpoczął się kolejny punkt programu: Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej dla dorosłych. Do rywalizacji stanęło sześć drużyn, strażacy i Podwórkowy Klub Sportowy. Turniej odbył się w formule „każdy z każdym”. Mecze wygrała drużyna Osiedla nr 1. Drugie miejsce zajęli strażacy. Trzecie - Podwórkowy Klub Sportowy. Po turnieju rada osiedla wręczyła kapitanom drużyn puchary, dyplomy i upominki.

Wieczorem w hali widowiskowej rozpoczęto część kulturalną. Wystawiono spektakl „Kot w butach”, który przygotowali nauczyciele i rodzice. Po przedstawieniu na scenie wystąpił znany Kątecki Chór Gospel. Po koncercie publiczność domagała się bisów. Obecnie grupa liczy 11 osób. Wszystkich łączy wspólna pasja - śpiewanie. Kompozytorem i dyrygentem jest Rafał Rudawski.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA