Express-Miejski.pl

Dzięki e-usługom sprawy urzędowe załatwisz przez internet

Podpisanie porozumienia w sprawie e-usług fot.: SP

Zwiększenie dostępu do tzw. e-usług w Kątach Wrocławskich, Kobierzycach, czy Siechnicach. Niedawno samorządowcy podpisali porozumienie w tej sprawie.

Co to są e-usługi? To załatwianie spraw w urzędach bez wychodzenia z domu. W ten sposób można płacić podatki, założyć firmę lub złożyć wniosek o dowód osobisty. Niedawno marszałek Cezary Przybylski z Romanem Potockiem - starostą powiatu wrocławskiego podpisali umowę na zwiększenie dostępności e-usług w ośmiu gminach: Czernicy, Długołęce, Jordanowie Śląskim, Kątach Wrocławskich, Kobierzycach, Mietkowie, Siechnicach i Żórawinie.

- Celem projektu jest wdrożenie zaawansowanych e-usług w administracji powiatowej i gminnej, zmierzających do usprawnienia pracy urzędów, a przede wszystkim usprawnienia komunikacji pomiędzy urzędem a obywatelem lub przedsiębiorcą – podkreśla marszałek Przybylski.

Dzięki temu mieszkańcy i inwestorzy będą mogli liczyć na skrócenie czasu załatwiania spraw. Nie będą też musieli osobiście załatwiać formalności w urzędach. Dzięki pieniądzom z Unii marszałek przekazał staroście dofinansowanie w wysokości blisko 10 mln zł. Wdrożenie projektu będzie polegać m.in. na wdrożeniu oprogramowania, budowie infrastruktury technicznej i systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentacji (EOD).

Uruchomienie systemu ma nastąpić pod koniec 2018 roku.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA