Express-Miejski.pl

Promocja 91 absolwentów na pierwszy stopień oficerski

Promocję zakończył pokaz musztry paradnej i defilada pododdziałów biorących udział w uroczystości fot.: M.Kańtoch

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Uroczystość odbyła się 8 września na placu apelowym Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu (WSOWL).

W zbiórce uczestniczyli przedstawiciele rządu, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych. Do udziału zaproszono jednostki wojskowe, przedstawicieli policji i władze samorządowe. W szyku zaprezentował się także poczet sztandarowy ze szkoły oficerskiej w Dreźnie.

- Otrzymanie szlifów oficerskich to wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie, to gotowość do ciągłej obrony Ojczyzny. Uczelnia od lat wyznacza standardy profesjonalizmu i między innymi dzięki temu zasługujecie na najwyższy szacunek – mówiła minister Elżbieta Sitek.

Aktu promowania na pierwszy stopień oficerski dokonał gen. broni Michał Sikora. Absolwenci podchodząc do podium, przyklękali na nim, a promujący wypowiadał słowa „W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mianuję Panie i Panów podporucznikami Wojska Polskiego”. Po wygłoszeniu formuły generał dotykał piórem szabli lewego ramienia absolwentów. Podczas uroczystości nowo mianowani oficerowie złożyli uroczyste ślubowanie oraz odśpiewali „Pieśń Rycerską”.

- Promocja oficerska jest jedną z najpiękniejszych chwil w życiu żołnierza. Wieńczy ona okres wytężonego kształcenia i szkolenia. Renoma Uczelni daje gwarancję, że dziś promowani spełnią pokładane w nich nadzieje – przemawiał generał Sikora.

Trzech najlepszych podporuczników - Adama Maciasa, Monikę Trajdos i Kingę Motykę rektor-komendant WSOWL wyróżnił pierścieniami pamiątkowymi uczelni. Promocję zakończył pokaz musztry paradnej i defilada pododdziałów biorących udział w uroczystości, na czele których maszerowały Orkiestra Wojskowa z Torunia i kompania honorowa wrocławskiej szkoły oficerskiej.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA