Express-Miejski.pl

Siechnice pomogą ofiarom nawałnic

Uchwałę podjęto w związku z nawałnicami, które przeszły nad Polską fot.: bom

Radni zdecydowali o przekazaniu po dziesięć tysięcy złotych dla trzech gmin, przez które w sierpniu przeszły nawałnice.

Wichury zniszczyły wiele miejscowości w okolicach Borów Tucholskich i na pomorzu. W gminie Brusy straty poniosło 600 rodzin. Wiatr zerwał dachy i poprzewracał kominy. Zniszczone są też stropy, zalane ściany i podłogi w domach. Na pomoc gminie ruszyła niemal cała Polska. Do akcji włączyła się również gmina Siechnice. Na ostatniej sesji przyjęto uchwały w sprawie przekazania pieniędzy z budżetu dla najbardziej potrzebujących samorządów.

- W gminie Brusy pomoc przeznaczono na likwidację skutków nawałnicy poprzez odnowienie terenów zielonych. Fundusze na odbudowę zniszczonego mienia komunalnego przekazano gminie Sośno. Dziesięć tysięcy złotych na odbudowę dróg lokalnych otrzyma również gmina Czersk – mówi Mariusz Różanowicz, kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Siechnicach.

W gmina Sośno (woj. kujawsko-pomorskie) mieszkańcom brakuje podstawowego sprzętu m.in. folii spożywczej, taczek, baterii, latarek, koców, pościeli i płynów do naczyń. Miejscowości w okolicach Sośna poniosły najwięcej strat podczas nawałnic. Zniszczonych jest sporo domów i budynków gospodarczych. Siechnice proszą swoich mieszkańców i przedsiębiorców o dobrowolną pomoc pieniężną oraz rzeczową dla ofiar nawałnic. Wszelkie propozycje pomocy prosimy kierować do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Siechnicach na adres mejlowy: wss@umsiechnice.pl

W komunikacie wydanym przez gminę czytamy:

W przypadku zebrania większej liczby takich deklaracji gmina Siechnice podejmie dalsze działania w celu zorganizowania pomocy dla poszkodowanych miejscowości. W lipcu tego roku minęło 20 lat od spustoszenia dużej części naszej gminy przez powódź tysiąclecia. Wtedy mogliśmy liczyć na pomoc wielu osób i instytucji. Odbudowa gminy zajęła kilka lat. Będziemy solidarni i pomożemy potrzebującym tego dzisiaj.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA