Express-Miejski.pl

Trwają poszukiwania bandyty. Komendant wyznaczył nagrodę 10 tys. zł [list gończy]

Poszukiwany może zmieniać swój wygląd fot.: policja

Funkcjonariusze poszukują Ryszarda Wróbla z Januszkowic w gminie Długołęka. W czerwcu mężczyzna wspólnie z kolegą obrabował stację paliw.  

Do zdarzenia doszło 21 czerwca w Dobrzycach (woj. wielkopolskie). Ryszard Wróbel wspólnie z kolegą włamali się na stację paliw. Po zgarnięciu łupów zostali zauważeni w Baranowicach niedaleko Milicza. Włamywacze uciekali skodą octavią. Patrol próbował ich zatrzymać. Mimo pościgu udało im się uciec lokalnymi drogami. Samochód porzucili w lesie i kontynuowali ucieczkę pieszo.

- Jeden z mężczyzn strzelał z broni palnej w kierunku funkcjonariuszy, raniąc go w szyję. Wobec bezpośredniego zamachu na życie policjanta, drugi z funkcjonariuszy użył broni służbowej wobec napastnika raniąc go w dolne partie ciała. Mężczyzna na skutek doznanych obrażeń zmarł na miejscu – mówi Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Drugiemu podejrzanemu Ryszardowi Wróblowi udało się uciec. Mimo podjętych wówczas na szeroką skalę działań i zaangażowania znacznych sił policji do dziś nie udało się ustalić miejsca jego pobytu.
Rysopis poszukiwanego:
Wzrost około 180cm, włosy ciemny blond, delikatne zakola czołowe, oczy jasne – niebieskie, szklana proteza lewego oka, kształt twarzy - pięciokątna, nos średni, prosty, szeroki, usta małe, wąskie, uszy średnie, przylegające. Znaki szczególne – blizna na prawym uchu, szklana proteza lewego oka. Brak tatuaży.
Uwaga: Może być niebezpieczny i posiadać broń palną! W przypadku napotkania tego mężczyzny należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji. Nie podejmować żadnych działań na własną rękę. Osoby mogące posiadać informacje na temat mężczyzny prezentowanego na zdjęciu proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji, bądź pod nr telefonu alarmowego 112, 997.

Nagroda: Komendant wojewódzki policji wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. złotych za wskazanie miejsca pobytu Ryszarda Wróbla.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA