Express-Miejski.pl

W Kątach Wrocławskich powstanie nowe przedszkole na 200 dzieci

Umiejscowienie nowego przedszkola fot.: mpr

Na osiedlu Okrzei przy ulicy Sybiraków powstanie przedszkole dla 200 dzieci. Umowa z projekantem została już podpisana.

O problemach z miejscami w przedszkolach na terenie gminy Kąty Wrocławskie pisaliśmy już kilkukrotnie. Pewnym i oczekiwanym rozwiązaniem będzie budowa nowego obiektu na terenie miasta. Burmistrz Kątów Wrocławskich podpisał już w tym zakresie umowę z projektantem - firmą WDI sp. z o.o. z Kalisza.

- Dokumentacja ma być gotowa do końca marca 2018r a pozwolenie na początku czerwca. Już w przyszłym roku chcemy rozpocząć budowę i 1 września 2019r oddać je do użytkowania. Gmina się rozwija są potrzeby na nowe miejsca w przedszkolach. Będzie to kolejne przedszkole po Sadkowie (150 miejsc) które gotowe będzie za rok (1 wrzesień 2018 roku) - informuje Antoni Kopeć, burmistrz Kątów Wrocławskich.

Przedszkole usytuowane zostanie przy ul. Sybiraków. Składać się będzie z ośmiu oddziałów dla 200 dzieci. Dwie sale zostaną przystosowane dla dzieci trzyletnich, a sześć dla pozostałych maluchów. W placówce znajdą się także pokoje dla kadry, kuchnia i jadalnia, ale też magazynki, sala wielofunkccyjna ze składaną sceną, kotłownia, serwerownia itp. Dodatkowo przewidziano budowę dwóch pomieszczeń, które - w razie potrzeby - będa mogły zostać przeznaczone na sale przedszkolne lub żłobkowe, miejsca rekreacji ruchowej lub dziennego pobytu dla osób starszych.

Na zewnątrz spodziewać się można placu zabaw z osobnym ogrodzeniem oraz wydzielonych miejsc parkingowych.

W obiekcie pracę znajdzie 40 osób. 

akme

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA