Express-Miejski.pl

Dzięki dotacji w Smolcu rozbudowana zostanie świetlica wiejska

Gmina Kąty Wrocławskie z dotacją fot.: FB Antoni Kopeć

Burmistrz Antoni Kopeć odebrał dziś tj. 2 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu promesę na rozbudowę świetlicy wiejskiej w Smolcu.

Dotacja została przyznana w ramach regionalnego konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”, do którego wpłynęło ponad 100 wniosków na łączną kwotę około 3 mln złotych. - Zainteresowanie ze strony gmin było bardzo duże, wnioski znacząco przekraczały budżet konkursu. Dlatego postanowiliśmy powiększyć pierwotną pulę pieniędzy o dodatkowe 500 tysięcy złotych. To ważny program, który nie tylko pomaga realizować ciekawe pomysły, ale także integruje lokalną społeczność – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Dolny Śląsk realizuje projekt Odnowy Dolnośląskiej Wsi od 2008 roku. Celem programu jest wspieranie małych lokalnych projektów na terenach wiejskich. Projekty zgłaszane są przez gminy, często na wniosek i z inicjatywy samych mieszkańców.

W sumie dofinansowanie z budżetu województwa otrzyma w tym roku aż 90 gmin. Maksymalna wysokość pomocy na realizację pojedynczego projektu nie może przekroczyć 30 tys. złotych. W konkursie premiowane były projekty dotyczące zagospodarowania miejsc zielonych (np. skwerki, parki, aleje spacerowe) oraz te wpisujące się w sołeckie strategie miejscowości, w których będą realizowane. - Dzięki tym pieniądzom powstaną kolejne place zabaw, skwerki, boiska, miejsca do wypoczynku i rekreacji oraz wyremontowane zostaną świetlice. Cieszymy się, że zainteresowanie lokalnych samorządowców jest wciąż tak duże. Z sukcesami zmieniamy dolnośląskie wsie, a ich mieszkańcy stają się coraz bardziej aktywni na rzecz swoich małych ojczyzn - zaznacza wicemarszałek Ewa Mańkowska.
 
Kąty Wrocławskie z dotacją
 
Burmistrz Antoni Kopeć 2 sierpnia podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim i odebrał promesę na dofinansowanie rozbudowy świetlicy wiejskiej w Smolcu. - Pozyskane 30 tys. złotych pozwoli sfinansować część prac, które są już na ukończeniu - mówi burmistrz.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA