Express-Miejski.pl

UKS GOKiS piątą drużyną Interamnia World Cup 2017

Szczypiorniści z Kątów Wrocławskich piątą drużyną Interamnia World Cup 2017 fot.: em

W związku ze zmianą w rozgrywkach, zapowiadany w niedzielę mecz półfinałowy kąckich zawodników nie doszedł do skutku. Ostatecznie UKS zajął 5. miejsce w turnieju.

Wszystko za sprawą chorwackiego Dubrovnika, który złożył protest. Przypomnijmy, że w rozgrywkach w kategorii U-16 wzięło udział 17 zespołów podzielonych na 3 grupy. Dwie grupy 6-zespołowe i jedna z pięcioma drużynami. UKS GOKiS zajął drugie miejsce w grupie A, gromadząc 12 punktów co było najlepszym wynikiem spośród wiceliderów. Regulamin premiowania stanowił jasno, że w półfinale znajdzie się trzech zwycięzców grup i najlepszy zespół z drugiego miejsca. Młodzi szczypiorniści z Kątów Wrocławskich mieli już zaplanowany mecz półfinałowy, w którym zmierzyliby się z duńskim Rudersdal "B".

Jednak protest Chorwatów, którzy rozegrali tylko 4 mecze i uzyskali 9 punktów zmusił organizatorów do zmiany regulaminu. Postanowiono rozegrać baraże pomiędzy wszystkimi wiceliderami grup. Decydującym okazał się ostatni mecz, w którym Kąty Wrocławskie zagrały z Dubrovnikiem. To jakże ważne spotkanie pokazało jak dynamiczną i nieprzewidywalną dyscypliną jest piłka ręczna. - Na 40 sekund przed końcem byliśmy w półfinale, rzucili nam bramkę i niestety przegraliśmy ten mecz. Odpadlismy i ostatecznie zakończylismy turniej na piątym miejscu. Ale to był niesamowity mecz i wielka szkoda, że nikt nie mógł tego zobaczyć. 40 sekund dzieliło nas od walki o medale - relacjonuje trener Paweł Pilski.

W ten sposób zawodnicy UKS GOKiS Kąty Wrocławskie kończą turniej Interamnia World Cup i już niebawem wracają do Polski.

ph

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA