Express-Miejski.pl

Młodzi szczypiorniści UKS GOKiS w półfinale mistrzostw świata [AKTUALIZACJA]

Młodzi zawodnicy UKS GOKiS Kąty Wrocławskie z trenerem Pawłem Pilskim fot.: ph

Piłkarze ręczni z Kątów Wrocławskich rozgrywają świetne zawody we włoskim Teramo, gdzie z czteroma zwycięstwami na koncie awansowali do półfinału Interamnia World Cup.

Młodzi podopieczni trenera Pawła Pilskiego, w ramach rozgrywek kategorii U-16 trafili do grupy A. Pierwszego dnia turnieju rozegrali dwa mecze, ulegli urugwajskiemu CA Montevideo "A" 11:15 oraz pewnie wygrali z kanadyjskim C. H. Lewis 14:4. Następnie przyszło zwycięstwo poprzez walkower, ponieważ włoska drużyna Monteprandone w ostatniej chwili wycofała się z rozgrywek. W piątek UKS GOKiS Kąty Wrocławskie rozgromił Algierczyków z Nasr D Hussein aż 22:6. Kluczowe dla dalszych losów zespołu okazało się sobotnie zwycięstwo z węgierskim Kantor Naiko 17:12. 

Wyniki meczów w pozostałych grupach ułożyły się tak, że to właśnie kąccy zawodnicy są najlepszą ekipą z drugiego miejsca, co oznacza awans do półfinału Mistrzostw Świata Interamnia 2017. Niebawem poznamy rywala, z którym szczypiorniści Pawła Pilskiego zmierzą się w kolejnym etapie turnieju.

Półfinały rozegrane zostaną w poniedziałek 10 lipca, natomiast wielki finał dzień później, 11 lipca.

AKTUALIZACJA:

W związku z prostestem złożonym przez chorwacki RK Dubrovnik organizatorzy zorganizowali baraż o grę w półfinale. Więcej informacji w artykule UKS GOKiS piątą drużyną Interamnia World Cup 2017.

ph

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA