Express-Miejski.pl

Będzie więcej miejsc w przedszkolu przy ulicy Drzymały w Kątach Wrocławskich

Zdjęcie ilustracyjne fot.: www.touax.pl

Wyłoniony został wykonawca dostawy z montażem kontenerów dla potrzeb kąckiego przedszkola. O większą ilość miejsc zabiegali rodzice.

26 maja do publicznej wiadomości podano listę dzieci, które się zakwalifikowały do przedszkola publicznego, a także tych, które nie miały tyle szczęścia przy przyjęciu. W tej sprawie odbyło się spotkanie z burmistrzem Antonim Kopeć, na którym stawiło się około 50. niezadowolonych rodziców.

W trakcie spotkania pojawiło się gros pytań. Przede wszystkim o to, co mają teraz zrobić rodzice, jakie kroki podjąć, aby we wrześniu nie pozostać z niczym. - Czy mamy zapisywać dzieci do niepublicznego przedszkola? A co jeśli ono nie weźmie udziału w konkursie? A jeśli i tam się dziecko nie dostanie, to co wtedy? Czy nie można było wcześniej tego przewidzieć? Jakie ma pan dla nas rozwiązanie? - pytali rodzice.

Zrobię wszystko, żeby dla wszystkich dzieci miejsce się znalazło – zadeklarował na początku swojej wypowiedzi burmistrz Antoni Kopeć, po czym przedstawił plan działania kąckiego magistratu. - Kupujemy cztery pawilony, często nazywane kontenerami. Dwa staną przy przedszkolu przy Drzymały. Dzięki temu otrzymamy 48 dodatkowych miejsc dla 3-4 latków. Podobne staną w Sadkowie. Tam miało do końca sierpnia powstać przedszkole dla 150 maluchów, ale firma była nierzetelna. Zmieniliśmy ją. Jednak prace zostaną zakończone dopiero za rok, a nie pod koniec sierpnia tego roku, jak wcześniej planowaliśmy – tłumaczył włodarz. Dodał przy tym, że prawdopodobną przyczyną „wyłożenia się” wykonawcy był brak ludzi do pracy.

Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie ogłosił przetarg nieograniczony na dostawę z montażem kontenerów dla potrzeb przedszkola przy ulicy Drzymały. Do przetargu zgłosiła się jedna firma - HEPAMOS Sp. z.o.o. z Proszowic. W rezultacie przeprowadzonego postępowania przetargowego uznano ,że wyżej wymieniona firma spełnia wszystkie wymagania. 

Wykonawca zapowiada, iż może wystąpić konieczność wycinki jednego drzewa, co zrobi we własnym zakresie. 

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA