Express-Miejski.pl

CBŚ zabezpieczyło broń i tysiące sztuk amunicji

Broń zabezpieczona przez CBŚ fot.: policja

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Sztucery snajperskie, amunicję do kałasznikowa i tłumiki odzyskali funkcjonariusze z wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego (CBŚ).

Łącznie odzyskano 22 sztuki broni palnej, pięć tłumików, 17 karabinów i osiem tysięcy sztuk amunicji. Broń odzyskano podczas nalotu na grupę przestępczą, która trudniła się przemytem broni, jej przerabianiem i  sprzedażą. W sumie zatrzymano sześć osób. Funkcjonariusze ustalili, że dwie sztuki broni zostały zatopione w kanale Gliwickim. Stamtąd broń wydobyto dzięki pomocy strażaków z Pyskowic i Bytomia. Następnie CBŚ dotarło do rusznikarza i pozostałych osób, które były zaangażowane w proceder.
- Podczas zatrzymań policjanci odzyskali również dwie skradzione koparki o wartości blisko 300 tys. zł. Mężczyźni w wieku od 25 do 50 lat trafili do izby zatrzymań prokuratury krajowej we Wrocławiu, która nadzoruje to postępowanie. Wszyscy słyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalnego obrotu bronią lub jej przerabianiem – informuje komisarz Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP.
Policjanci zabezpieczyli m.in. karabiny maszynowe – czołgowe, sztucery z optyką i tłumikami i inne oraz broń krótką – np. nowoczesne pistolety CZ. Oprócz tego wśród zabezpieczonych przedmiotów była kusza, istotne elementy broni i blisko 8 tys. sztuk amunicji i kilogram prochu czarnego.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA