Express-Miejski.pl

Postawią sygnalizację przy szkole podstawowej?

Przejście dla pieszych przy szkole fot.: em

Wszystko wskazuje na to, że przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Kiedy? 

Sygnalizacja miałaby się pojawić nad ulicą 1. Maja, tuż obok szkoły podstawowej. Drogą zarządza Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, ale to nie w jej gestii byłaby realizacja inwestycji. Tematem zajęli się bowiem kąccy radni, którzy podczas majowej sesji zgodzili się na sfinansowanie budowy ze środków gminy. Mowa o kwocie około 100 tysięcy złotych. - Pierwsze prace związane z jakąkolwiek inicjatywą w tej sprawie były rozpoczęte w 2015 roku. Wówczas DSDiK poinformowało nas, że z ich punktu widzenia to zadanie - ze względu na stosunek kosztów do spodziewanych efektów przedsięwzięcia - nie będzie priorytetem. Gmina, zgodnie z sugestią, musiałaby zatem sfinansować je w 100 procentach z własnych środków i na własny koszt usunąć dotychczasowe oznakowanie - poinformował przewodniczący rady Jarosław Wojciechowski.

Z informacji przekazanych przez przewodniczącego podczas sesji rady miejskiej wynika, że sygnalizacja stanowiłaby także swego rodzaju "próg zwalaniający", bowiem czerwone światło dla samochodów pojawiałoby się przede wszystkim wówczas, gdy kierowca przekraczałby dozwoloną prędkość. Rozwiązanie takie od lat sprawdza się we Wrocławiu na ul. Ślężnej przy skręcie do szpitala.

Jedna z radnych wyraziła swoje obawy o możliwość pojawienia się w tym miejscu korków i znacznych utrudnień w ruchu, jednak większość stwierdziła, że najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci. - Poza tym budujemy tam Delfinka, więc i dojazd do niego będzie znacznie ułatwiony - dodała radna Katarzyna Łapińska-Szymańska. 

Za przyjęciem wniosku opowiedziało się 17 radnych, od głosu wstrzymały się dwie osoby, a dwóch nie było na sali obrad. Wynik głosowania dał "zielone światło" gminie do dalszych rozmów z DSDiK w sprawie montażu przy szkole sygnalizacji.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA