Express-Miejski.pl

Sportowcy bliżej nas – Ambrozja Bogdaszowice

Ambrozja Bogdaszowice - mistrz klasy B 2016/2017 fot.: Ambrozja Bogdaszowice

Tym razem w cyklu „Sportowcy bliżej nas” o drużynie Ambrozji, jej historycznym sukcesie i planach na przyszłość rozmawialiśmy z prezesem Sebastianem Żurawskim.

Ambrozja Bogdaszowice to drużyna piłkarska z gminy Kąty Wrocławskie, która w sezonie 2016/2017 swoje mecze rozgrywała w IV grupie wrocławskiej B-klasy. Po rewelacyjnym sezonie na 3 spotkania przed końcem zespół z Bogdaszowic zapewnił sobie awans do A-klasy. - Klub powstał w 2003 roku. Po założeniu stowarzyszenia dostaliśmy możliwość gry w B-Klasie – mówi Sebastian Żurawski. Po 21 kolejkach Ambrozja zgromadziła 60 punktów, tylko raz przegrywając. - Postawę zawodników oceniam bardzo dobrze, ciężko pracują na treningach czego efektem są wyniki w meczach ligowych - dodaje prezes. Które spotkanie w tym roku było dla Ambrozji najtrudniejsze?. - Najtrudniejszym meczem w tej rundzie okazał się wyjazd do Czerńczyc, gdzie wygraliśmy 0:2. Słabe przygotowanie boiska nie sprzyjało dobremu widowisku - dodaje.

Po awansie zespół stawia sobie kolejne cele. Jak drużynę ocenia prezes? - Oceniam chłopaków bardzo pozytywnie, bo dają z siebie dla tej drużyny maksimum zaangażowania, woli walki i wiary w osiągnięty cel. Niewątpliwie osobą, która była w stanie wykrzesać z nich to, co najlepsze na treningach i na meczach jest trener Tomasz August, człowiek sukcesu tej drużyny. Jeśli chodzi o perspektywy, to interesuje nas walka o mistrzostwo A-Klasy. Celem długoterminowym jest wprowadzanie swoich wychowanków do pierwszej drużyny – komentuje Sebastian.

By drużyna piłkarska prawidłowo funkcjonowała potrzebne jest pewne źródło finansowania oraz dobra baza sportowa. Jak to wygląda w Ambrozji? - Sytuacja finansowa w klubie jest stabilna. Niestety wydatków mamy więcej niż dotacji, z której się utrzymujemy. Fundusze pozyskujemy z gminy Kąty Wrocławskie. Jeśli chodzi o bazę treningową to udało nam się zbudować boisko o wymiarach orlika, które jest w fazie końcowej realizacji. Potrzebujemy przede wszystkim przyłączy sanitarnych do szatni, ogrodzenia boiska oraz trybuny dla kibiców, ponieważ takie są wymogi, aby otrzymać licencje na grę w A-Klasie – opowiada Żurawski.

ph

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA