Express-Miejski.pl

Co dalej ze współpracą z Jaguars po wykluczeniu Outlaws Wrocław?

4 czerwca rekrutacja do zespołu Jaguars Kąty Wrocławskie fot.: Beata Kapera

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o wykluczeniu drużyny Outlaws Wrocław z PLFA. O konsekwencje spytaliśmy prezesa klubu partnerskiego - Jaguars Kąty Wrocławskie.

Drużyna futbolu amerykańskiego w Kątach Wrocławskich istnieje od 2014 roku i występuje na co dzień w lidze PLFA 8, czyli 8-osobowej odmianie futbolu skierowanej do rozwijających się klubów. W niedawnym artykule opisującym działalność klubu pisaliśmy o współpracy na lini Jaguars - Outlaws. Zespół z Wrocławia, który grał na najwyższym poziomie rozgrywkowym, dawał kąteckim futbolistom możliwość wspólnych treningów i wspierał klub swoim doświadczeniem.

Wszystko zmieniło się diametralnie po decyzji zarządu stowarzyszenia Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, która wykluczyła Outlaws ze swoich szeregów (oficjalny komunikat). O komentarz poprosiliśmy prezesa Jaguars Kąty Wrocławskie Kamila Dąbrowskiego - Kiedy rozpoczynaliśmy współpracę nie było nam wiadome, że Outlaws borykają się z problemami finansowymi. Na dzień dzisiejszy nasza współpraca jest zakończona. Najbardziej szkoda jest zawodników, którzy dawali z siebie wszystko i w jednej chwili ich klub przestał istnieć - mówi Dąbrowski.

Zespół z Kątów Wrocławskich nie zwalnia jednak tempa i nadal buduje swoją pozycję, organizując otwartą rekrutację - My tymczasem w niedzielę urządzamy rekrutację, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych spróbowania swoich sił w footballu - dodaje prezes Dąbrowski. Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić się 4 czerwca o godzinie 12 na bocznym boisku GOKiS przy ulicy Zwycięstwa 15 w Kątach Wrocławskich.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA