Express-Miejski.pl

Futboliści Outlaws Wrocław wykluczeni z PLFA

Outlaws Wrocław poza PLFA fot.: Małgorzata Thun

Przykry koniec dla klubu, który swoje mecze w ramach Topligi futbolu amerykańskiego rozgrywał na co dzień na stadionie Na Niskich Łąkach we Wrocławiu.

Zarząd Stowarzyszenia Polski Związek Futbolu Amerykańskiego zdecydował się rozwiązać umowę z Outlaws Wrocław dotyczącą udziału Klubu w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Zgodnie z treścią Umowy została ona rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym. Oznacza to automatyczne i natychmiastowe wykluczenie Klubu z udziału w rozgrywkach prowadzonych przez PZFA oraz inne konsekwencje określone w Regulaminie Rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. 

Powodem rozwiązania umowy jest nieuregulowanie kary nałożonej na klub za wycofanie drużyny juniorskiej z rozgrywek (mandatoryjnej dla klubów najwyższej klasy rozgrywkowej). Z Klubem zostało zawarte porozumienie ratalne, które pozwoliło zachować integralność rozgrywek (a nieuregulowana została pierwszej rata). 

W związku z powyższym, w zgodzie z Regulaminem spadków i awansów nie dojdzie do meczu barażowego, w którym gospodarzem miał być Klub Outlaws Wrocław, a co za tym idzie obaj finaliści PLFA I awansują do Topligi. 

Zawodnicy występujący w sezonie 2017 w Outlaws Wrocław będą mogli od sezonu 2018 być zarejestrowani w innych Klubach bez zastosowania zasad ekwiwalentu za wyszkolenie. 

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl

Biuro Prasowe PLFA

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA