Express-Miejski.pl

Do Wrocławia na Brave Kids przyjadą dzieci z Kenii, USA i Gruzji.

Dzięki Brave Kids młodzi artyści mają szansę rozwijać się artystycznie fot.: Materiał prasowe

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, który umożliwia spotkanie dziecięcych grup artystycznych z całego świata.

W połowie czerwca do Wrocławia przyjadą dzieci z całego świata. Kenia, USA i Gruzja to kraje, z których pochodzą młodzi goście tegorocznej edycji. Łącznie stolicę Dolnego Śląska odwiedzi 18 uzdolnionych dzieci. Przez dwa tygodnie będą odbywać się warsztaty i spotkania, na których wymienią się umiejętnościami, a także przygotują spektakl. W tym czasie zamieszkają w domach polskich rodzin.
- Dzięki temu będą miały szansę lepiej poznać polską kulturę i zaprzyjaźnić się ze swoimi gospodarzami  Podczas pobytu szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty młodych gości w naszym kraju – mówi Iwona Stankova, koordynatorka projektu we Wrocławiu.
Pierwszy pokaz umiejętności będzie można podziwiać 19 czerwca we wrocławskim klubie Anima przy ulicy Pilczyckiej 47. Warsztaty będą odbywać się w Centrum Kultury Wrocław Zachód przy Chociebuskiej 4-6.
Po dwóch tygodniach spędzonych we Wrocławiu dzieci przeniosą się do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie z uczestnikami projektu z całej Polski będą przygotowywały spektakl finałowy. Po tygodniu powrócą do Wrocławia, aby na zakończenie projektu zaprezentować wielkie przedstawienie.
- W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział w sumie 164 dzieci z siedemnastu krajów z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Podczas pobytu gościć będą w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Obornikach Śląskich – kończy koordynatorka.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA