Express-Miejski.pl

Trwają zapisy na III edycję Biegu Uniwersytetu Medycznego - BUMWRO2017

BUMWRO 2016 fot.: Ireneusz Kasprzak

Do 22 września można zgłosić się do wzięcia udziału w BUMWRO2017, który odbędzie się 30 września. Do 14 maja obowiązuje niższa oplata startowa. Nie zwlekaj - zapisz się.

Bieg Uniwersytetu Medycznego to pomysł, który zrodził mi się w głowie przez moją pasję. Bardzo lubię biegać. Biegamy z grupą przyjaciół, którzy w ten sposób lubią spędzać wolny czas. Zaplanowaliśmy zorganizowanie takiej imprezy - opowiada pomysłodawca wydarzenia - dr hab. n. med. Tomasz Zatoński. Organizatorami biegu są Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej. Patronat nad biegiem objął rektor Uniwersytetu Medycznego.

Pierwszy bieg odbył się 3 października 2015 roku. Druga edycja zgromadziła tysiąc biegaczy. - W zeszłym roku po raz pierwszy zostały zorganizowane zawody dla dzieci. Były to biegi na dystansie 400, 800 i 1200 metrów. W Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych szkoły wyższe mają swoje zawody sportowe np. uczelniane wyścigi wioślarskie na Tamizie. Chcemy, żeby ten bieg był biegiem Uniwersytetu, dlatego jego data jest związana z inauguracją roku uniwersyteckiego - dodaje dr Tomasz Zatoński.

Kto może wziąć udział?

- W biegu mogą wziąć udział osoby powyżej 16 roku życia za zgodą rodziców. Mamy jednak biegi dla dzieci. BUM -KIDS organizowany przez stowarzyszenie KLANZA -Klub Animatorów Zabawy jest skierowany do uczniów ze szkół podstawowych, w związku z tym tak naprawdę, każdy może wziąć udział w naszej imprezie - mówi jeden z organizatorów.

Dodatkowe atrakcje

W miasteczku biegowym, które znajduje się na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, usytuowane będą namioty wystawców. W zeszłym roku był namiot World Games 2017 promujący poszczególne dyscypliny, namiot "Rakoobrony", w którym można było zbadać znamiona, jak również SPA, gdzie uczestnicy mieli możliwość zażyć gorącej kąpieli po biegu. - Mamy dość dużo różnych atrakcji. Jest rywalizacja sołectw, sołtysów wsi z okolic Wrocławia w przygotowaniu pokarmów, są różnego rodzaju przysmaki, oczywiście zdrowe. Mamy miasteczko food corner, zdrowe soki i żywność - opowiada dr Zatoński.

Bieg partnerski

BUMWRO wspiera również Łukasz Maciejewski - dyrektor partnerskiej Smoleckiej (za)Dyszki. Jedną z osób startujących w BUMWRO i (za)Dyszce była Kamila Bartosik (Biuro Organizacyjne Smoleckiej (za)Dyszki), która wpadła na pomysł partnerstwa obu biegów. I tak od dwóch lat łączone są siły i pomysły biur organizacyjnych - Biegu Uniwersytetu Medycznego i Smoleckiej (za)Dyszki. Organizatorzy obu imprez przygotowują także zawody dla dzieci.

Biegi BUMKIDS są elementem kolejnej akcji „Uruchamiamy Dzieciaki”. - Brak ruchu jest już problemem społecznym. Dziś sztuką jest oderwać dziecko od telefonu komórkowego, komputera czy telewizora. 17 czerwca na Stadionie Olimpijskim mamy finał akcji we Wrocławiu, do której mogły się zgłosić wszystkie szkoły podstawowe i wszystkie gimnazja wrocławskie - mówi Tomasz Zatoński.

Akcja prozdrowotna „Uruchamiamy Dzieciaki” organizowana jest pod patronatem honorowym prezydenta Wrocławia, rektora prof. Marka Ziętka, wspólnie przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zbyt małej aktywności fizycznej u dzieci.

Zapisy na BUMWRO2017 dostępne są pod adresem: www.bieg.umed.wroc.pl

anha

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA